125 obserwujących
3759 notek
1733k odsłony
123 odsłony

Duda: wielkie polskie inwestycje, Trzaskowski: jest lotnisko w Berlinie

Wykop Skomentuj3

W związku z czasem przed ciszą wybroczą, zamieszczam dziś kolejnego bloga.  Tym razem polecam lekturę zapisu fragmentów debaty, jaka z moim udziałem odbyła się w Polskim Radiu Program 1 (PR 1). Była to audycja „Tydzień kontra tydzień”, a prowadził ja Marek Mądrzejewski.

Witam, Marek Mądrzejewski, w dzisiejszym magazynie na tydzień przed wyborami porozmawiamy o finiszu prezydenckiej kampanii, perspektywie współpracy polsko-amerykańskiej i planowanej wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu oraz kolejnej odsłonie negocjacji unijnych przywódców w kwestii wieloletniego budżetu Wspólnoty... Witam serdecznie. 

Eurodeputowany Ryszard Czarnecki, Prawo i Sprawiedliwość, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 - Witam Panie Redaktorze, witam Państwa równie serdecznie, a może nawet bardziej serdecznie niż Pan.

  (...) Czy środowa debata miała jakiegoś zwycięzcę, no i czy może zaważyć chociażby ze względu 7,5 milionową widownię na wyborczym wyniku w przyszłą niedzielę? Ryszard Czarnecki ,proszę . 

  – Co do liczby widzów, to nie żebym chciał umniejszać, bo to imponująca liczba, ale tylko przypomnę, że finał siatkarskich Mistrzostw Świata Polska-Brazylia wygrany przez Polskę 3-0 w Turynie, półtora roku temu oglądało 9,5 miliona Polaków -jest to naturalne, że ludzie interesują się bardziej sportem niż polityką- a co do debaty to prezydent Andrzej Duda pokazał się jako odpowiedzialny mąż stanu, który ma wizję, który jest człowiekiem wartości, zasad, a jednocześnie potrafił pokazać, nie tylko co chce zrobić, ale też co już przez pięć lat zrobił. Natomiast nie chce oceniać innych kandydatów, mam wrażenie, że tutaj niektórzy kandydaci opozycji trochę zaskoczyli, to znaczy i pan Hołownia i pan Biedroń mogli odebrać część wyborców pana Trzaskowskiego, ale zobaczymy już za tydzień. 

(...)

... co różni wizję Polski proponowane przez tych dwóch najważniejszych dla sondaży kandydatów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego? Ryszard Czarnecki

  - Mogę tylko cytować obu kandydatów, Rafał Trzaskowski publicznie pytał parę lat temu „a po co Centralny Port Komunikacyjny, kiedy jest lotnisko w Berlinie” -natomiast prezydent Duda jest zwolennikiem wielkich polskich narodowych inwestycji, gdzie Polacy będą zatrudnieni, gdzie polskie firmy będą tego beneficjentami, będą na tym zarabiać, gdzie Polska może być np. hubem lotniczym. Natomiast, gdy chodzi o tę kwestię LGBT, to z tym tematem wyszedł pan Rafał Trzaskowski, jako prezydent Warszawy występując z kartą LGBT, jego zastępca, też z Koalicji Obywatelskiej  wiceprezydent Rabiej, mówił, że ostatecznym celem jest to, żeby sformalizowane „małżeństwa” -w cudzysłowie-homoseksualistów, którzy będą mogli adoptować dzieci, a pan prezydent Trzaskowski w jednej z telewizji, mówił, że ma takie marzenie, marzy, żeby być pierwszym prezydentem, który będzie udzielał ślubu parom homoseksualnym- to tutaj prezydent Andrzej Duda jest za wartościami rodzinnymi, jest za tym, żeby szanować konstytucję, która definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Zresztą według badań europejskich, rzecz ciekawa, mało kto o tym wie, Polska obok Grecji, jest jednym z dwóch krajów w Unii Europejskiej, których społeczeństwa, narody najbardziej cenią wartości rodzinne - więc myślę, że tutaj Andrzej Duda po prostu reprezentuje ogromną większość Polaków, dla której rodzina jest bardzo ważna. 

(...)

... porażka oznacza co, niemożność skutecznego rządzenia? Ryszard Czarnecki, proszę bardzo.

  – To bardzo wyraźnie widać, Senat stał się miejscem dla opozycji, zwłaszcza opozycji totalnej negującej jakąkolwiek współpracę z rządem, miejscem, gdzie inicjatywy rządowe czy większości sejmowej są blokowane, maksymalnie opóźniane, gdzie Senat mający bardzo długą tradycję w Polsce, chociaż jakiś czas temu Platforma Obywatelska chciała go zlikwidować, przypomnę jej postulaty oficjalne, programowe, że ten Senat stał się zakładnikiem w niestety bezwzględnej, niszczącej walce politycznej opozycji z władzami polskimi. Patrząc na bardzo agresywne w zasadzie od kilku lat- teraz w kampanii starają się to ukryć - agresywne wypowiedzi przeciwko prezydentowi RP i rządowi pana prezydenta Trzaskowskiego należy mniemać, że gdy wygra wybory będzie głównie rzucał kłody pod nogi rządowi, że będzie znowu jakaś „wojna na górze”, że będzie taki swoisty chaos polityczny w kraju - znacznie lepiej byłoby, gdyby prezydent był człowiekiem, który będzie chciał współpracować z rządem, oczywiście czasem mając różne zdanie i nawet sięgając do weta, każdy prezydent wcześniej to czynił, przed prezydentem Duda ,również on sam. Natomiast uczynienie z prezydentury takiego miejsca, gdzie za wszelką cenę blokuje się projekty rządowe, to nie będzie służyło rozwojowi Polski, dlatego też z punktu widzenia polskiego interesu lepiej, aby prezydent Duda dalej miał szansę kontynuować swoją misję, misję myślę, że -jak pokazał - bardzo skuteczną, gdy chodzi o politykę międzynarodową, bardzo prospołeczną, prorodzinną, gdy chodzi o wymiar wewnętrzny. 

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka