Ryuuk Ryuuk
2316
BLOG

"Umieść tam laskę i zrób z niej lesbijkę!", czyli South Park bierze na cel Disneya

Ryuuk Ryuuk Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 32

"Put a chick in it and make her gay" to według twórców filmu "South Park: Joing the Panderverse", strategia działania pani Kathleen Kennedy (prezes Lucasfilm), czyli jednej z najważniejszych bossów z Disneya ... i trzeba przyznać, że mają tutaj absolutną rację:)


Miłośnikom serialu South Park, zwłaszcza jego rubasznego humoru, nie trzeba polecać filmu pełnometrażowego. Jednak ci, którzy tego serialu dotąd go nie oglądali, ale lubią się pośmiać, film "South Park: Joing the Panderverse" powinni obejrzeć. Według mnie, to jedna z najzabawniejszych i najfajniejszych produkcji filmowych tego roku.

Jednym z głównych bohaterów tego filmu jest Eric Cartman, którego dręczą koszmary, że on i jego znajomi zostają zamienieni na odpowiednio zdywersyfikowane kobiety, które wiecznie narzekają na białych facetów i patriarchat ... i jego koszmary zaczynają się urzeczywistniać. Drugą bohaterką okazuje się oczywiście sama Kathleen Kennedy i jej mantra: Umieść tam laskę i zrób z niej lesbijkę! Pani Kennedy stosuje ją nawet przy produkcji filmu "Bambi", czy też zamawiania posiłku w restauracji.

Błyskotliwość twórców South Park wyszła na jaw już w momencie wyboru bohatera, dręczonego tymi koszmarami. Bo spodziewając się negatywnej reakcji Disneya (pozwu, na co się już zanosi), koszmary umieścili w głowie Erica, który, jak wszyscy wiedzą, jest przecież rasistą i ogólnie palantem ... stworzyli sobie w ten sposób linię obrony w sądzie.

Niedawno okazało się też, że ten film tak przeraził decydentów Disneya, że ci dokonali zmian w filmie "The Marvels" ... chodzi o to, że główna postać z tego filmu, sama kapitan Marvel, miała być lesbijką ... miał ją łączyć intymny związek z Walkirią:) Producenci niemal w ostatniej chwili wycięli scenę, która o tym mówiła.

Wszyscy wiedzą, że Disney od paru lat produkuje beznadziejne filmy, w których wsadza się na siłę postaci kobiece, zamienia męskie na żeńskie (tzw. gender swap), najlepiej odpowiednio zdywersyfikowane (ciemnoskóre, latino, itd.), no i oczywiście chętnie robi się z nich lesbijki (czy ogólnie osoby ze środowiska LGBTQA+) Czuwa nad tym specjalny dyrektor DEI (Diversity, Equity & Inclusion), który ma ogromną władzę i może nawet zastopować całą produkcję.

Film "The Marvels" jest wręcz modelowym przykładem właśnie tej strategii działania - kobiety to główne postacie tego filmu (odhaczone), biała, czarna i latino (odhaczone), zamieniono faceta (Darr-Ben) na kobietę (odhaczone), więc lesbijkę też chcieli odhaczyć ... jednak z powodu South Park zrezygnowali ... czego bardzo żałuję:)

W każdym razie "Umieść tam laskę i zrób z niej lesbijkę" stało się prawdziwym przebojem w internecie.

Ryuuk
O mnie Ryuuk

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura