inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
7 obserwujących
208 notek
25k odsłon
157 odsłon

(128) Kruszejącego się zwornika PiS’u nie zajmuje ratowanie osób z ich tratwy meduzy

Wykop Skomentuj16


 

Aby poprawić efektywność polityki, w tym polityki społecznej, której jedną z instytucji jest pomoc społeczna należy szukać nowych zasobów niezbędnych na jej realizowanie, ale i zasoby, którymi dysponują racjonalnej wykorzystywać opierając na nowym modelu polskiej polityki. Jednym z fundamentalnych założeń nowego modelu polskiej polityki musi być uznanie, że obywatele, osoby wymagające wsparcia są podmiotem, partnerem władz w projektowaniu i zarządzaniu polityką, w tym polityką społeczną, której jedną z instytucji jest pomoc społeczna, a nie – tak jak ma to miejsce obecnie – przedmiotem jej odziaływania.  

Władza wskazując opcję brukselsko-niemiecką, jako synonim zła przemilcza znaczenie kapitału stojącego za  mediami, w tym za TVN’em. To on, a nie mityczna opcja brukselsko-niemiecka skutecznie miesza w mediach w Polsce w swoim, ale nie koniecznie w naszym interesie. Smutne, że za TVP stoją pieniądze, które mogłyby zostać przekazane np. na poprawę opieki medycznej nad osobami  chorującymi na nowotwory, a służą finansowaniu ochrony obecnej władzy na jej stolcach o wysokich oparciach, tudzież finansowaniu dzieł ojca z Torunia. 

Gdy jest kryzys nie można wykluczyć katastrofy. Zapatrzony w siebie wódz hołdujący zasadzie „nie widzę nic złego (w tym co czyni albo nie czyni pis), nie słyszę nic złego (o pisu działaniach, w tym w zakresie udzielania wsparcia najsłabszym osobom w czas epidemii), nie mówię nic złego (by zły ten ptak, który własne gniazdo kala)” wyznacza naszą przyszłość. Działania wodza - kruszącego się na skutek wieku, chorób, uzależnienia się od zasiadania na stolcu o najwyższym oparciu, na którym może zasiadać wyłącznie capo di tutti capi szczytowy kliniec łuku lub niektórych typów sklepienia, zazwyczaj bogato profilowany i zdobiony dekoracją rzeźbiarską, wykonany z kamienia lub ceramiki, charakterystyczny dla gotyckich sklepień krzyżowo-żebrowych, usytuowany jest w najwyższym punkcie sklepienia lub łęku, czyli poczynania zwornika pis zapowiadają zawalenie się monstrualnej katedry zła. 

 


Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości