inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
6 obserwujących
208 notek
25k odsłon
49 odsłon

(152) Nowy, a w istocie chromy etap rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej

Wykop Skomentuj4

DAJE SIĘ ZAOBSERWOWAĆ NARASTANIE DEHUMANIZACJI, DEPERSONALIZACJI TAKŻE W POMAGANIU OSOBOM NIESAMODZIELNYM, A ZAŁOŻENIA POLITYKI SPOŁECZNEJ NIE UWZGLĘDNIAJĄ POTRZEBY PRZECIWSTAWIENIA SIĘ TENDENCJOM SPYCHAJĄCYM OSOBY WYMAGAJĄCE WSPARCIA DO ROLI PRZEDMIOTU ODDZIAŁYWANIA INSTYTUCJI POLITYKI SPOŁECZNEJ I ZASOBU, KTÓRY NALEŻY REINTEGROWAĆ, AKTYWIZOWAĆ, EKSPLOATOWAĆ, A GDY NIE DA SIĘ TEGO UCZYNIĆ – WYKLUCZYĆ… 

Z jednej strony możni usypiają ludzi dla sobie tylko znanych celów, np. http://kokos.salon24.pl/581560,jak-barany-na-rzez z drugiej gotowi są promować, finansować wdrażanie do praktyki idei „aktywizowania biernego zasobu ludzkiego”, na którym to projekcie finansowanym ze środków publicznych i tak pomnożą swoje bogactwo…

Nie można wykluczyć, iż uczestniczymy w procesie podziału Ziemian na super-ludzi i na pod-ludzi wykorzystującym AI – sztuczną inteligencję, „osoby” elektroniczne, roboty, zdehumanizowane Internetem „zasoby ludzkie”. Są nawet głosy świadczące o ty, iż z tej „drogi” nie ma już powrotu do humanizmu… np. Yuval Noach Harari „Sapiens od zwierząt do bogów” .

Rozpoczynająca się kadencja Andrzeja Dudy prawdopodobnie niczego w tym zakresie nie zmieni, a może nawet sprzyjać przyspieszaniu procesów zmierzających do dehumanizacji, do sprowadzania ludzi do roli „zasoby ludzkiego”, przedmiotu oddziaływania władz i możnych tego świata. Czołem biją głowie państwa wyznawcy jedyniesłusznej władzy komentujący na Salonie24, których treści wskazują na łatwość wielu Polaków w kreowaniu innych osób do roli wrogów, a nie partnerów. Dla przykładu, gdy wyraziłem sprzeciw, wobec osób opisujących, traktujących osoby inaczej myślących jak "zlepka komórek" - co czwarta osoba poparła treść mojej wypowiedzi:

"Mamy ze sobą problem, oj mamy. Niejaki @ram p. Nawacką określił "zlepek komórek". Mój komentarz: "Strach się bać, jeśli taka mowa nienawiści będąca uwerturą do zabijania "zlepków komórek"; jest tak wysoko oceniana przez czytających teksty na Salon24. Zaczynam rozumieć wielu moich znajomych, którzy od drugiej wojny światowej tak licznie emigrowali z Polski. Oni mieli intuicję... " Mamy ze sobą problem, oj mamy. A może nas jako społeczeństwa już nie ma. Jest jedynie zbiorowość zantagonizowanych, wrogich sobie osób jakże chętnie idących drogą tych na górze, którzy hołdują zasadzie - dziel i rządź. Rodzi się pytanie - kiedy miast pogardzać osobami o innych niż własne poglądach zaczniemy do nich strzelać?

https://www.salon24.pl/u/bolbochan/1067523,czy-polska-nalezy-do-cywilizacji-zachodniej 


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo