inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
7 obserwujących
216 notek
26k odsłon
126 odsłon

(167) Rzesze Gollumów wskazują drogi, na których nas łupią z resztek dawnej świetności

Wykop Skomentuj1

Zdaniem autorów projektu modelu organizowania społeczności lokalnej jako metody środowiskowej pracy socjalnej wdrożenie modelu do praktyki ma wspierać PROFILAKTYKĘ SPOŁECZNĄ i integrację społeczną, włączanie ludzi wykluczonych do aktywności (?) i stanowienia o sobie.

I pomyśleć, że kilkusetstronicowe opracowanie za kilka milionów złowych wskazujące na to jak winno się to czynić leży bezużytecznie na biurowych półkach.

W powyższego wynika, iż nie koniecznie pandemia może skłaniać do robienia szmalu na krzywdzie najsłabszych osób, które są traktowane jak uzasadnienie do nieracjonalnego wydatkowania publicznych pieniądzy.

„Gdy widzisz ptaka w locie jak wolny jest Jak płynie sobie, aż po nieba kres Wiedz - niebo bywa pełne wichrów i burz A z lotu ptaka już nie widać róż Bo wolność - to nie cel lecz szansa by Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd Promyk słońca w gęsty las, nadzieja…”

śpiewał Marek Grechuta.

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,marek_grechuta,wolnosc.html

Jeśli wolność skłania ku nadziei, to coraz mniej we mnie nadziei na to, że my Polacy będziemy w stanie strząsnąć ze swych placów rzesze pełnych rządzy pieniądza Gollumów robiących wszystko co możliwe, by nas sprowadzić do roli golców.


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo