Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
15 obserwujących
346 notek
783k odsłony
  273   0

Piotr NIE był pierwszym papieżem!

Ja jestem Droga Prawda i Życie, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO przeze mnie - Jezus Chrystus
Ja jestem Droga Prawda i Życie, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO przeze mnie - Jezus Chrystus

"Zadało się bowiem Duchowi Świętemu i NAM, aby nie kłaść na was innego ciężaru oprócz rzeczy koniecznych, abyście wstrzymywali się od ofiarowywanych wizerunkom, od uduszonego, od krwi i od prostytucji, od których samych siebie strzegąc dobrze zrobicie, bądźcie zdrowi". - Dz.Apost. 15:28-29 za: https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/5/chapter/15/verse/29/param/1/version/TR

 W innym miejscu czytamy jak to Paweł gani Piotra za, ze jadał z uczniami z narodów a gdy przybyli uczniowie żydowskiego pochodzenia to się odsunął od braci pochodzących z narodów:

"1 Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. 12 Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba6, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać6 i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. 13 To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę.

14 Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi / Kefas = Piotr / wobec wszystkich: «Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?".

-Ale i zwróćmy uwagę na wcześniejszy 9 werset! Co Paweł mówi?? -

"...i uznawszy / w org. i Poznawszy/ daną mi łaskę, Jakub, Kefas=Piotr  i Jan, UWAŻANI ZA FILARY, podali mnie i Barnabie prawicę na znak wspólnoty, byśmy szli do pogan, oni zaś do obrzezanych".

Za https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1015


Jak już widzimy ani ci którzy chodzili z Jezusem za Jego życia na ziemi, ani ci którzy dołączyli później nie uznawali Piotra za Jednoosobowego władcę Uczniów Pana Jezusa, słowa papież w ogóle nie znali,

zwróćmy może uwagę także na to jak nasz Mistrz przekazuje wskazówki swoim uczniom, znajdziemy je w Apokalipsie - Objawieniu: Co Duch mówi eklezjom czy zebraniom, dzisiaj nazywanych kościołami czy zborami?

"LISTY "DO SIEDMIU KOŚCIOŁÓW, KTÓRE SĄ W AZJI" - zobacz: https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=406

 Jak widać Jezus nie zwraca się do Piotra "Papieża", ale bezpośrednio do danych społeczności wywołanych znajdujących się w danym miejscu/mieście, nie używa w tym celu swojego następcy "Papieża", nie dziwne?

Nie jest to dziwne, bo Jezus zapowiedział iż zbuduje swoją społeczność, dzisiaj nazywaną kościołem na Skale, którą jest On sam.

Podobnie jak i Jezus jest Kamieniem Węgielnym i Głową owego " Kościoła".

Czytamy także w Biblii o skale na pustyni z czasów przed narodzeniem Jezusa w Betlejem a którą to skałą był sam Jezus.cdn


 

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale