6 obserwujących
150 notek
268k odsłon
3226 odsłon

Historyczny wyczyn Polski! Drugi raz z rzędu wygrywamy Eurowizję Junior

Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. fot. PAP
Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. fot. PAP
Wykop Skomentuj220

Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. Zaśpiewała piosenkę „Superhero” z ekologicznym przesłaniem.

Tym samym Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w "dziecięcej" Eurowizji, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu krajowi. W ubiegłym roku wygrała Roksana Węgiel. W konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy z 19 krajów. Konkurs odbywał się w wypełnionej po brzegi hali Arena w Gliwicach. Wśród widzów był premier Mateusz Morawiecki.

- Będę płakać z radości do końca życia – oświadczyła na scenie Wiktoria po ogłoszeniu wyników. - Miałam poparcie fantastycznych fanów i świetny zespół na scenie. Zrobiliśmy to razem – dodała.

Zobacz galerię zdjęć:

Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. fot. PAP
Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. fot. PAP Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. fot. PAP Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. fot. PAP Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior. fot. PAP

Prezes TVP Jacek Kurski gratulując Wiktorii ocenił, że wygrała „w olśniewającym stylu”, a jej występ był „na światowym poziomie”. Zadeklarował, że w TVP będzie się ubiegała o organizację kolejnej edycji Eurowizji Junior - w przypadku dziecięcego konkursu kraj zwycięzcy nie otrzymuje prawa do organizacji konkursu "z automatu", jak w przypadku rywalizacji dorosłych.
Wyścig był trudny, wielu wspaniałych wykonawców. 

- Udało się to, to był fantastyczny występ, pełen energii – powiedział reprezentujący Europejską Unię Nadawców Jon Ola Sand. - Wyścig był trudny, wielu wspaniałych wykonawców. Dziękuję za fantastyczne przygotowanie tego wydarzenia telewizji, przy wsparciu regionu i miasta – powiedział.

Viki Gabor - Superhero 


Zobacz: Polska organizatorem konkursu Eurowizja Junior 2019. Kurski: Jesteśmy przygotowani

Podczas konferencji prasowej Wiktoria mówiła, że śpiewanie stało się jej pasją, kiedy miała 6 lat. - Muzyka to całe życie i nigdy nie przestanę dążyć do tego celu, to jest w moim sercu. Opowiadała, że uczestnicy konkursu podczas tygodniowego pobytu w Gliwicach zaprzyjaźnili się. - Smutno będzie się rozstawać - zadeklarowała.

Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant Kazachstanu Yerzhan Maxim, a trzecie - Hiszpanka Melani Garcia-Marte.
Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską, a partnerami – miasto Gliwice i województwo śląskie.

Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 r. w Niemczech, potem z rodziną mieszkała w Polsce, Wielkiej Brytanii i ponownie w Polsce. Przepustkę do startu w konkursie Eurowizji dał jej udział w programie "Szansa na sukces", w którym wybierano reprezentanta Polski w tym konkursie. Wcześniej występowała w telewizyjnym show TVP 2 "The Voice Kids". 

KJ

Wykop Skomentuj220
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura