7 obserwujących
203 notki
358k odsłon
3162 odsłony

"Trójka" przywróciła Kazika na Listę Przebojów. Muzyk zażądał wycofania utworu

"Kazik" wywołał wczoraj zamieszanie. Dziś wysłał mail do redakcji "Trójki".
"Kazik" wywołał wczoraj zamieszanie. Dziś wysłał mail do redakcji "Trójki".
Wykop Skomentuj195

Kazik Staszewski zażądał od Polskiego Radia zdjęcia piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z Listy Przebojów "Trójki". Jeszcze wczoraj zespół Kult w mediach społecznościowych zachęcał fanów do oddawania głosów na ten utwór. 

- W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego - napisał do dyrekcji Programu Trzeciego Polskiego Radia Kazik Staszewski. Muzyk załączył zdjęcie maila do wpisu. 

- Informujemy, że obecnie można już głosować na Kazika w Liście Przebojów Trójki - zachęcał w poniedziałek profil zespołu Kult. Przekaz Kazika nie spodobał się jednak fanom, którzy uważali, że wokalista został ocenzurowany na potrzeby polityczne przez kierownictwo "Trójki". 

- Kazik, zachowajcie się przyzwoicie - napisał jeden ze słuchaczy. - Dziennikarze odchodzą z pracy, muzycy przestają tam grać a wy się cieszycie, że łaskawy pan pozwolił wam wrócić na listę przebojów? To raczej powód do wstydu a nie dumy - zastanawiał się kolejny. - A nie warto mieć trochę godności? Prosicie o głosowanie w Trójce? - dopytywał inny fan Kazika. 

Decyzja muzyka została prawdopodobnie podyktowana falą negatywnych komentarzy po wpisie Kultu na Facebooku. Protest dziennikarzy "Trójki" i współpracujących z nią wokalistów to niejedyne reperkusje, jakie dotknęły publicznego nadawcę po anulowaniu Listy Przebojów z piosenką Kazika na czele. 

Z Programu III Polskiego Radia reklamy wycofa jeden z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych, OLX. - Nie chcę umieszczać marki w pewnych kontekstach, które mi z biznesowego punktu widzenia nie pasują - przyznał szef marketingu OLX.pl Maciej Sienkowski, którego cytuje money.pl.

Sienkowski nie uważa, że portal sprzedażowy włącza się do walki politycznej. Decyzja o wycofaniu reklam z "Trójki" nie ma nic wspólnego z manifestacją poglądów, a jest podyktowana względami biznesowymi - zapewnił.

GW


Wykop Skomentuj195
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura