168 obserwujących
2152 notki
5076k odsłon
851 odsłon

Coraz bardziej imponuje mi ten Banaś! Odważny facet!

Marian Banaś prześwietlił Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
Marian Banaś prześwietlił Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
Wykop Skomentuj46

Oj! Będzie zabawa! Będzie się działo! - https://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Wp Wiadomości – vide: https://wiadomosci.wp.pl/marian-banas-uderza-w-zbigniewa-ziobre-kolejny-raport-nik-6478161636734593a informuje:

Marian Banaś uderza w Zbigniewa Ziobrę. Kolejny raport NIK. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś opublikował kolejny raport. Tym razem szef służby przyjrzał się funkcjonowaniu Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego zdaniem resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę jest mało efektywny, a dane publikowane przez prokuraturę nt. przejmowania majątku z przestępstw zawierają błędy. Główne zarzuty prezesa NIK dotyczą systemu odzyskiwania nieuczciwie zarobionych majątków. Dzięki nowemu sprawozdaniu opublikowanemu na stronie organu dowiadujemy się, że państwo polskie odzyskuje zaledwie 1 proc. mienia pochodzącego z przestępstw. W latach 2014-2018 polskim władzom udało się przejąć tylko 2,7 mld zł. - Nielegalne zyski przestępców w tym okresie oszacowano na 200 do ponad 500 mld zł – czytamy w raporcie sporządzonym przez organ działający pod kierownictwem Mariana Banasia. Według opublikowanych w oświadczeniu wniosków "w Polsce nie funkcjonuje spójny, kompleksowy system ujawniania i zabezpieczania mienia pochodzącego z przestępstw, który zapewniałby sprawne odzyskiwanie tego mienia"…

Mój komentarz:

Patrz: tytuł notki.

Wiadomość z ostatniej chwili!

Ministrowie Wójcik i Warchoł zwołali konferencję prasową w sprawie raportu Banasia w sprawie kontroli NIK-u w Ministerstwie Sprawiedliwości. A więc sprawa jest dużo poważniejsza, niż mogło się zdawać. Podglądam jednym okiem tę konferencję. Jak zwykle pisowscy ministrowie chcą odwrócić kota do góry ogonem i sprawę scedować na Kwiatkowskiego, ale dziennikarze naciskają i nie dają sobie wciskać kitu.

UWAGA!  Z góry zapowiadam, że komentarze hejterskie, insynuacyjne, wulgarne i niedorzeczne, - będę kwitował milczeniem, bądź przemiennie frazami: "Następny, proszę!"  lub  "Srali muszki do pietruszki, idzie wiosna, będzie lepiej trawka rosła"

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale