168 obserwujących
2153 notki
5077k odsłon
1623 odsłony

Znamy powód, dlaczego Andrzej Duda przegrał z Rafałem Trzaskowskim w rodzinnym Krakowie?

Prezydent Andrzej Duda w Krakowie / Źródło: Grzegorz Jakubowski/KPRP
Prezydent Andrzej Duda w Krakowie / Źródło: Grzegorz Jakubowski/KPRP
Wykop Skomentuj91

Portal internetowy WPROST – vide: https://www.wprost.pl/wybory-prezydenckie-2020/10339321/wyniki-wyborow-prezydenckich-andrzej-duda-przegral-w-rodzinnym-krakowie.html informuje:

Choć Andrzej Duda odnotował w Małopolsce bardzo dobry wynik - w jednej z gmin uzyskał 80 proc. głosów - z danych PKW wynika, że przegrał w swoim rodzinnym mieście. Większość mieszkańców Krakowa zagłosowała bowiem na Rafała Trzaskowskiego. W Krakowie - rodzinnym mieście urzędującego prezydenta - najwięcej głosów zebrał Rafał Trzaskowski - 164 340 (37,97 proc.). Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Duda, którego poparło 137 775 (31,84 proc.). Kolejną ciekawostką jest komisja, w której głos oddawała głos para prezydencka. Jak się okazuje - w lokalu mieszczącym się przy ul. Mackiewicza w Krakowie, także zwyciężył kandydat Platformy Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski zdobył 541 głosów a Andrzej Duda 328…

Mój komentarz:

Myślę, że krakowianie się ze mną zgodzą, iż najlepszą konstatacją przegranej Andrzeja Dudy w Stołecznym Królewskim Mieście Krakowie, będzie krążący w drugim obiegu wydawniczym,  filozoficzny limeryk znanego Poety i Artysty krakowskiej Piwnicy pod Baranami śp. Wiesława Dymnego, cytuję:

Gdybyś niedźwiedziu wiedział,
że masz w dupie przedział,
to byś cicho w mateczniku siedział…

I to by było na tyle, jak zwykł był mawiać śp. profesor Katedry Mniemanologii Stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Szanowni Państwo! W trosce o intelektualny komfort Gości mojego blogu, od jakiegoś czasu przyjąłem zasadę, że merytorycznie będę odpowiadał wyłącznie na komentarze godne takiej odpowiedzi. Zaś komentarze hejterskie, prostackie, namolne i niedorzeczne, a także niezwiązane z tematem będę kwitował formułką: "Następny, proszę!  ", albo je po prostu pominę milczeniem. Nie chcę broń Boże nikogo urazić, bądź znieważyć, ale mam już swoje lata i szkoda mi zdrowia na przekomarzanie się oszołomionymi komentatorami, którzy za każdym razem piszą to samo, a co gorsze zawsze wiedzą lepiej. Licząc na okazanie zrozumienia pozdrawiam Państwa serdecznie.

Wykop Skomentuj91
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka