195 obserwujących
2569 notek
5723k odsłony
  1176   1

Skoki narciarskie w TVN śmiertelnym ciosem PR-owym dla telewizji publicznej

Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Motto: No i jest właśnie wybór: każdy może wziąć sobie pilota i przełączyć na TVN. A w porównaniu z TVN ta telewizja publiczna jest po prostu wzorem cnót wszelakich (Jarosław Kaczyński)

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy SPORT.PL, - vide: https://www.sport.pl/skoki/7,65074,27822444,to-juz-dzis-rozpoczynamy-puchar-swiata-w-skokach-kiedy-i-gdzie.html informuje:

Sezon 2021/2022 w Pucharze Świata czas start! Skoczkowie rozpoczną rywalizację nie w Wiśle, a w Niżnym Tagile w Rosji. Gdzie i kiedy oglądać kwalifikacje? Transmisja TV, stream online.

Grupa Discovery poinformowała w oficjalnym komunikacie na początku października, że nabyła prawa do pokazywania skoków narciarskich na najbliższe sezony w zasadzie na wyłączność. Telewizja Polska pokaże jedynie konkursy Pucharu Świata w Wiśle oraz Zakopanem i mistrzostwa świata w lotach w Vikersund. Efektem nabycia praw przez TVN był też transfer Sebastiana Szczęsnego, który był związany z TVP od 2004 roku…

Mój komentarz:

Czarne chmury się zebrały nad telewizją publiczną, a jej prezes Jacek Kurski poobgryzał już do krwi paznokcie.

Dlaczego?

Bo mający bzika na punkcie skoków narciarskich Polacy, a więc także pisowscy ortodoksi, od dzisiaj, nie dość, że nie będą mogli obejrzeć transmisji ze skoków w TVP1, to na domiar złego będą musieli obejrzeć skoki w TVN, - która jak powszechnie wiadomo jest najbardziej znienawidzoną stacją telewizyjną przez sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego.

Inaczej mówiąc, miliony sympatyków PiS, - chcąc oglądnąć transmisję ze skoków będą musiały zdradzić swą ukochaną TVP1, - i przy użyciu pilota przeskoczyć na TVN, który od wczoraj zapowiada nową formułę transmisji ze skoków narciarskich, cytuję:

Skoki narciarskie TVN Grupa Discovery pokaże widzom w nowej oprawie, o czym na piątkowej konferencji w siedzibie TVN opowiedzieli przedstawiciele Grupy. "Mam nadzieję, że każdy do nas dołączy" - Ta zima będzie u nas absolutnie wyjątkowa i specjalna. Ruszamy z wieloma emocjami. Pokażemy każdy skok, każdy punkt, każdą emocję, każdego kibica i mam nadzieję, że każdy do nas dołączy - podkreśliła Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA. - Ta zima będzie też specjalna. Dlaczego będzie inna? My podchodzimy do tego troszkę inaczej. Podchodzimy do tego jako grupa mediowa, nie tylko i wyłącznie jako kanał telewizyjny. To TVN, na którym będą pokazywane skoki narciarskie, poprzez Eurosport, który jest naszym kanałem eksperckim, ale także na naszej platformie cyfrowej player.pl, gdzie będzie dostępne wszystko. Te nasze przekazy skupiają się na odbiorcach tych platform. Mam nadzieję, że już podczas igrzysk olimpijskich udowodniliśmy, jak do tego podchodzimy, w jaki sposób jesteśmy w stanie zaangażować wszystkie platformy i w taki sposób dotrzeć do większej liczby osób, do większej liczby kibiców. Robimy to dla nich. Mam nadzieję, że oni też to docenią w tym okresie zimowym, jak będziemy pokazywali Puchar Świata w skokach narciarskich - dodała Kieli…

Zaś efektem tych nowych telewizyjnych atrakcji będzie to, że nawet najbardziej ortodoksyjni pisowcy, którzy dotąd uważali oglądanie TVN za zdradę narodową, - ulegną w końcu magnetycznej magii uwielbianych przez Polaków skoków narciarskich i zaczną masowo oglądać transmisje w znienawidzonej przez siebie TVN.

Oczami wyobraźni widzę ich upokorzenie i bolesną rozterkę. Zdradzić PiS i przeskoczyć pilotem na TVN, czy iść w tym czasie z psem na spacer i poobgryzać do kości paznokcie.

A nie muszę przecież nikomu tłumaczyć jak wielka będzie oglądalność transmisji skoków narciarskich pokazywanych przez w każdym calu profesjonalną Grupę Discovery, co dla telewizji publicznej Kurskiego Jacka będzie śmiertelnym ciosem.

Powiem więcej.

Mając na uwadze miłość Polaków do skoków narciarskich zaryzykuję tezę, że przejęcie transmisji skoków przez Grupę TVN Discovery, - z PR-owego punktu widzenia będzie miała propagandowe znaczenie zbliżone do sukcesu programu 500 Plus, jeśli nie większe przez wzgląd na szalejącą inflację.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum
Prostacko niewyszukana, a nierzadko chamska agresja pisowskich ortodoksów, którzy wylali autorowi notki na głowę wiadro pomyj i fekaliów to niezaprzeczalne świadectwo, że przekaz niniejszej notki trafił w samą dziesiątkę.

UWAGA! W TVN24 trwa bardzo fachowa dyskusja o występie naszych skoczków.

Wiadomość z ostatniej chwili!

PiS ma się o co martwić, gdyż po Krakowie krążą plotki, że w przerwach między pierwszą i drugą serią skoków, - TVN zamierza nadawać Wiadomości!Lubię to! Skomentuj66 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport