194 obserwujących
2918 notek
6159k odsłon
  241   1

Śpiewaj Koro Messiemu! Boskie Buenos!

Dość narodowej megalomanii. Ten mecz przypomina rządy partii, którą ktoś dla żartu nazwał "Prawo" i "Sprawiedliwość"

Motto: Odkąd wynaleziono futbol, jeszcze nigdy amator nie wygrał z zawodowcem.

A teraz do rzeczy.     

Posłuchajcie, proszę:                                       

https://www.youtube.com/watch?v=bVaNvnPd-Dg 

i tylko Szczęsnego żal.

Wniosek pomeczowy:

Wczorajszy mecz z Argentyną to niezaprzeczalne świadectwo, że umiejętności naszej reprezentacji narodowej są takie same, jak sprawność rządu niejakiego Mateusza Morawieckiego, zaś pisowska telewizja publiczna jest tak samo zakłamana, jak komentatorzy wczorajszego meczu, którzy piali z zachwytu, że wielka Polska gra dalej.  Żenada!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Zaś wspaniałym polskim kibicom, którzy wierzyli, że Polska jest wielka, na opamiętanie dedykuję  pewną odwieczną prawdę, - cytuję:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.

Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”.
(Z listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku)

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale