Sawa
Gdy Polacy będą umieć siebie samych cenić w domu, będą ich cenić i za granicą...Długie doświadczenie naucza, że tylko Polacy są zdolni do rządzenia Polakami. (Stanisław Staszic)
4 obserwujących
330 notek
130k odsłon
  78   0

Covid-19 testuje nasze człowieczeństwo... i naszych polityków

Covid-19 testuje nasze człowieczeństwo i weryfikuje nasze postawy społeczne, polityczne. Mężczyzna z Malezji  szedł najpierw  3 dni pieszo do domu, a potem mieszkał w odosobnieniu w szopie, żeby nie zarazić pasażerów i krewnych. Mieszkaniec Lubelszczyzny po powrocie  z pracy  z Niemiec  2 tygodnie spędził  w samochodzie i koczował na leśnym parkingu, bo kocha swoją rodzinę i nie chciał jej zarazić. Takich przykładów jest wiele. Takim przykładem jest moja sąsiadka robiąca zakupy sąsiadom z grupy podwyższonego ryzyka.  Całe zespoły szyjące maski. Seniorka, która przeznaczyła swoją 13 emeryturę na wsparcie szpitala ratującego zarażonych wirusem. Zaskakująca i bardzo pozytywna  postawa wice marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który mimo tego że sam jest w grupie ryzyka nie wahał się stanąć do pomocy w swoim dawnym miejscu pracy szpitalu w Nowym Mieście. Ten przykład lekarskiej postawy bardzo kontrastuje z postawą niektórych polityków z Totalnej Opozycji.

Nie przyszło  do głowy kandydatowi na Prezydenta Tygrysowi Kosiniakowi Kamyszowi, że takim zachowaniem  jak  Karczewskiego   mógł błysnąć  w kampanii wyborczej.  Kosiniak Kamysz przy Karczewskim to emanujący zdrowiem mlody byk.  Nie było żadnych przeciwwskazań do wykazania się empatią i  ofiarnością. Inny kandydat Robert Biedroń zapytany czy gotów jest pozytywnie odpowiedzieć na apel posła PO Tomasza Zimocha i jednomiesięczną swoją dietę europoselską przeznaczyć jako składkę  na zakup respiratorów... miga się od jasnej deklaracji.  Perorował o powinnościach Państwa. Inny tuz Opozycji marszałek Senatu Tomasz Grodzki jednego dnia pouczał  nas maluczkich jak myć ręce by następnego dnia pojechać na narty w samo europejskie epicentrum zarazy... i po powrocie dać popis ignorancji wobec przepisów  mających chronić Polaków przed przywleczeniem zarazy wprowadzonych przez Rząd RP.

Do pieca też dorzuca TSUE i ustami kończącej za kilka dni  swoją kadencję prezeski SN wzywa Rząd do bezprawnych  działań nie mających oparcia ani w Polskiej Konstytucji ani Traktatach UE a naruszających suwerenność naszego państwa.  Nie ustają w haracach politycznych takie laufry polskiej polityki jak poseł Nitras czy prezydent Poznania Jaśkowiak. Pierwszemu marzy się pucz wojskowy, drugi z iście bokserską gracją i to wagi cięzkiej  niczym słoń w składzie porcelany... szkaluje w rozmowie z przedstawicielem obcego państwa lidera większości sejmowej. Taką opozycję mamy na cięzkie czasy. Inwektywy, pomówienia, wezwania do zamachu stanu... Taką nam wybrała mniejsza częśc elektoratu.

Poranek na Mazowszu. Słońce spieszy by w południe stanąć na mozliwej wysokości... i świecić nam prosto w oczy...  Niepokoi susza!

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale