Sawa
- Wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. - po prostu wstyd. - powiedział prezydent Andrzej Duda.
4 obserwujących
308 notek
124k odsłony
452 odsłony

Plan Tuska... i żal za grzechy...

Wykop Skomentuj23

Totalna Opozycja świetuje zdobycie Senatu jednym punkcikiem jakby to było zwycięstwo co najmniej 10 punktami. Na razie sprowadza się to do "kociej muzyki". Marszałek Grodzki gra na kilku instrumentach... dwoi się i troi w tej grze na nerwach pisowskiemu ludowi i jego  liderom. Trzeba na to patrzeć spokojnie... i wyciągać wnioski. Pierwszym wnioskiem powinna być analiza... dlaczego PiS przegrał kampanię o senat? Wprawdzie o wlos, ale jednak przegrał. Przeciez przed kampanią przekaz Tuska był jasny i słyszalny.To on wymyslił tzw "pakt senacki"  zaraz po przegranych wyborach do Europarlamentu.

To jego prognoza tamtej sytuacji i pomysł, że kampania Totalnych powinna się skoncentrować na odwojowaniu senatu. Trafność tamtej diagnozy pokazuje jakość i rozległość wpływów Tuska na PO i przyległe środowiska i to pod każdym względem. Żeby wynik tej analizy był czytelny trzeba też wyliczyć swoje grzechy jakie się popełniło. Przegraną o senat nie sposób nie zestawić z przegraną także o wlos posła Piotrowicza... który niewątpliwie dał twarz reformom sądownictwa w ich procesie legislacyjnym w sejmie. To zreszto ciekawe, że to on zapłacił mandatem za  nieudolne procedowanie reformy sądowniczej... a nie minister Ziobro i jego otoczenie. W polityce nie wystarczy mieć rację. W polityce trzeba jeszcze przekonać elektorat do tych racji. Wtedy i teraz uważam, że procedowanie reformy w sposób którego byliśmy świadkami było najpoważniejszym błędem PiS w minionej kadencji. Gdyby nie  veto Prezydenta Dudy mielibyśmy w Warszawie zamieszki podobne do awantury Żółtych Kamizelek we Francji... i to w trendzie rosnącym. Nastepne bledy wynikały  juz ze sposobu prowadzenia samej  kampanii, której  jesli chodzi o senat, to właściwie  nie było. Jest to tym dziwniejsze, że sztab PIS wiedział, co jest glównym celem Totalnych i że jest to senat! .  TVP nie zrobilo nic dla kandydatów do senatu. Pokazywało bez przerwy wystapienia Kaczyńskiego. Polacy lubią mieć Ojca Narodu, ale... bez przesady... Większość nie przepada za zbyt dominującym ojcem.  W minionej kampanii zabraklo takiej refleksji. Kto był autorem pomysłu, żeby kampanię do senatu podporządkować kampanii do sejmu? Do tych dwóch organów przecież są dwie skrajnie różne ordynacje wyborcze. Przy takim podejściu wynik senatorów z PiSu jest i tak ich wielkim sukcesem.

"Aby powstrzymać ten rząd, trzeba mieć siłę weta prezydenckiego" - Kreśli dalszy ciąg swojej  strategii Donald Tusk...  i wycofuje sie z walki o fotel prezydencki... Ten unik pokazuje siłe  i pozycję  jaką ma urzędujący Prezydent. Zapracował na nią. Mam nadzieję, że nie zostanie ona zmarnowana jakimiś głupimi błędami w kampanii wyborczej.


Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka