seaman seaman
2478
BLOG

Dlaczego Donald Tusk drogim przywódcą dla nich jest?

seaman seaman Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 57

Nikt nie powinien płakać za pomysłem dwukrotnego zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy złotych – napisał portal, który za wygraną Donalda Tuska dałby się posiekać. I uzasadnili: bo to jest psucie państwa, skorzystają najbogatsi, publiczna kasa potrzebuje pieniędzy i w ogóle to jest nieprzemyślane rozwiązanie. Czyli humbug, a w zasadzie ordynarne kłamstwo wyborcze, tylko dla niepoznaki zwane obietnicą. Ale Tusk nadal drogim przywódcą dla nich jest.

Polska potrzebuje reform, które ustabilizują gospodarkę; system podatkowy należy zreformować;  zmodernizować system oświaty, a naukę uzdrowić; nie uciekniemy także od reformy emerytalnej; nowa władza musi się zająć reformą państwa socjalnego; wreszcie, że za brak reform Polska zapłaci zastojem… – pisali na swoich łamach „ludzie z biografiami”, którym ponoć nie jest wszystko jedno. I dokładnie ci sami ludzie przekonywali niegdyś, ba! – już kilkanaście lat temu, że jako polityk Tusk ma wiele zalet, ale reformatorem nie jest i już nie będzie. Delikwent przez następne lata potwierdził antyreformatorską naturę w całej rozciągłości. Ale Tusk nadal drogim przywódcą dla nich jest.

Koniec umowy, która przez ćwierć wieku zmuszała Polskę do przepłacania za gaz z Rosji i zapewniała Gazpromowi dominację na naszym rynku. Jamalski kontrakt gazowy nie zostanie przedłużony – napisali w radosnym tonie ci ludzie o końcu tej umowy, kiedy ostatecznie wygasła w 2022 roku. Zapisy były renegocjowane za rządu PO-PSL i wtedy Tusk powiedział, że umowa gazowa z Rosją odpowiada polskim interesom i została wynegocjowana perfekcyjnie. Ale Tusk nadal drogim przywódcą dla nich jest.

To tylko trzy przykłady z brzegu tej drastycznej rozbieżności pomiędzy praktyką i oczekiwaniami. O co zatem chodzi, skoro Donald Tusk tak długoterminowo, permanentnie, jaskrawie i z rozmysłem nie spełnia oczekiwań „ludzi z biografiami” w kwestiach fundamentalnych dla Polski, ale nadal drogim przywódcą dla nich jest? Wedle różnych porzekadeł, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o kobietę albo o pieniądze. Kobiety, tym bardziej jakiejś femme fatale, tutaj nie widzę... 

seaman
O mnie seaman

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka