6 obserwujących
422 notki
134k odsłony
  577   0

Głupi niedźwiedziu gdybyś w mateczniku siedział....

    W swojej „Historii filozofii po góralsku”* ks. Prof. Józef  Tischner przytacza w celach dydaktycznych anegdotkę o wiejskim znajdzie  Maciusiu ,który jak se czasem kapke wypił to podchodził do jakiegoś  gościa w karczmie i pytał „Chcesz w morde*.Gość odpowiadał , że tak albo nie.I na tym się kończyło. Ale czasem ktoś obcy nie wiedząc ,ze ma do czynienia z głupkiem wioskowym od razu walił go w kufe.. Maciuś był zaskoczony ,podnosił się z  podłogi i żalił  głośno : wychować to nie miał kto ,a w kufe walić to ma.

    Rząd  PiS-u bardzo mi przypomina Maciusia. Po wyborach 15 roku popadł w euforię i właściwie nieustannie pyta kogoś czy chce w mordę Pomińmy sprawy domowe. PiS chce dać w mordę sąsiadom bliższym i dalszym i ludziom przypadkowym.. Najwcześniej i najuporczywiej  domaga się, żeby dostać w mordę od Rosji. Nieustanne zaczepki i prowokacje., zbrodnicza niewdzięczność za wyzwolenie Polski i za  wywalczenie dla  Polski  ziem nad Odrą i Nysą Łużycką z Wrocławiem ,Szczecinem i Świnoujściem.. Kto chociaż przesiedział lekcje historii w zakresie szkoły podstawowej ten wie ,ze tracąc  Wilno i Lwów na rzecz ZSRR , mogliśmy nic nie uzyskac na Zachodzie. Bez determinacji ZSRR i  Stalina niewiele byśmy nie dostali na Zachodzie -  na pewno ani Szczecina ani Wrocławia ani Świnoujścia. Czy ktoś sobie wyobraża taką Polskę ? Kiedyś , kiedy jeszcze takie rozmowy wydawały się mieć jakiś sens dydaktyczny  prowadziłem zagorzałego wroga sowietów do dużej fizycznej mapy Eurazji i prosiłem, żeby pokazał gdzie są   granice ZSRR , a gdzie jest Polska. Ze znalezieniem  Polski na takiej mapie był zwykle spory  problem. Drażnić niedźwiedzia  dla samej przyjemności drażnienia ? Czy można być bardziej niebezpiecznym idiotą ? Pomniki usuwać , zmieniać nazwy ulic , groby profanować , historię fałszować łącznie z  niszczeniem i produkowaniem nowych  dokumentów źródłowych (Orwell Rok 1984),

      Rząd PiS pyta Litwę czy chce w mordę – stałe ingerencje w sprawy wewnętrzne Litwy. W  sprawie. pisowni nazwisk i szkolnictwa polskiego można i trzeba prosić i negocjować ,ale nie wolno ultymatywnie i publicznie żądać. Teraz jakiś dureń wymyslił obrazek Ostrej Bramy wewnątrz polskiego paszportu.

      Rząd PiS z pozycji siły (hahaha).usiłuje rozmawiać z Ukrainą .Ostatnio Cmentarz Orląt w polskim paszporcie. Na wycieczkach po Lwowie Polacy zadają ukraińskim przewodnikom głupie lub prowokacyjne pytania. Nie ma wycieczki bez Rzezi na Włyniu  To owoc fali bezrozumnej nienawiści z która  ci ludzie mają codzienny  kontakt w Polsce.

       Rżąd PiS  lekceważąco odnosi się do postkolonialnej potęgi Francji. Nie szanuje umów gospodarczych i zobowiązań finansowych. – najwyraźniej chce dostać w mordę.

       Rząd PiS  toleruje zachowania ksenofobiczne i antysemickie. Nieustannie podejmowane są próby fałszowania historii dotyczącej okresu międzywojennego ,okupacji i kilku lat bezpośrednio po wojnie. Nie można nikogo zmusić żeby się kajał za przodków , ale udawanie ,ze byliśmy wszyscy chociażby tylko przyzwoici jest rażącym brakiem prawdy otamtych czasach. Są miasta w których przed wojną 30-40% ludności to byli Żydzi . Tak jak podobno w Myślenicach bija w mordę kiedy  ktoś obcy zapyta gdzie jest dworzec PKP  , tak w Koninie kiedy ktoś zapyta gdzie są ślady po przedwojennych  Żydach  i gdzie jest są ich domy., Polacy po wojnie przekonująco zachęcali powracające niedobitki Żydów do wyniesienia się jak najdalej.. Mienie pożydowskie  miało już  nowych właścicieli.

      Teraz słyszę ,ze podobno 60 % Polaków popiera żądanie reparacji wojennych od Niemców. Temat  wrzucił dziennikarzom Prezes PiS-u i  rząd PiS pyta Niemcy czy chcą w mordę. Przy poprzedniej dyskusji na ten temat w czasie niesławnych  rządów PiS (2005-2007) .przypominano, że najwięcej w Polsce nakradli Szwedzi w XVII wieku – trzeba ządać zwrotu w naturze lub odszkodowania.

 Niechętnie ,ale godzę się z poglądem Rafała Ziemkiewicza ,który w minionym tygodniu miał gdzieś napisać ,ze obecnie Polską rządzi grupa niebezpiecznych wariatów

Wszystko to jest bardzo smutne i ogromnie niebezpieczne. Niebezpieczne dla samej egzystencji Polaków jako Narodu .

 * Mordę na salony wprowadził pan Kaczyński (Jarosław) 18 lipca br.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka