Blog
Smocze Opary
Smok Eustachy
Smok Eustachy Smokiem
24 obserwujących 477 notek 482887 odsłon
Smok Eustachy, 21 lipca 2017 r.

Demokratyzacja sądów

874 7 0 A A A

No jak widzę red. Orliński już ustawiony do pionu i się wyrzeka błędów symetryzmu: http://wo.blox.pl/2017/07/Drodzy-pisowcy.html#ListaKomentarzy Ten cały symetryzm coś tam wnosił, nie doprowadził jednak do poważnej refleksji pozwalającej opisać zaistniała sytuację. Od dawna pisałem wprost, że aby mieć jasny ogląd trzeba zauważyć że:

  1. Rządy PiSu będą znacznie sprawniejsze od rządów PO (co nie znaczy, że sprawne w ogóle) przeto sytuacja się będzie poprawiać w zasadzie w każdej dziedzinie. Rejtingi wzrosną, deficyt zmaleje, ubóstwo spadnie. Kapitalizm kompradorski zostanie osłabiony.
  2. Nastąpi demokratyzacja życia publicznego i wzrost pluralizmu.

I ewidentnie mamy tam dwie grupy: cynicznych kłamców wciskających kłamstwa, że jest odwrotnie niż jest. Oraz oszołomów wierzących w kaczofobiczną propagandę. Wniosek jest jasny, że jeśli kaczofob jest inteligentny to łże w żywe oczy a jeśli prawdomówny jest to znaczy, że jest idiotą. To zjawisko uniemożliwia jakikolwiek dialog społeczny. Dodatkowo mamy falę rasistowskich wynurzeń w stylu prof. Sadurskiego i jego plebsu. O mizerii intelektualnej świadczy, że nie próbują podjąc jakiejkolwiek dyskusji z poważnymi argumentami:

  1. Sędziowie jako formacja przeszli tzw. transformację ustrojową w szyku zwartym, uzupełniając swe szeregi w drodze kooptacji, czyli konserwując apolskie komunistyczne złogi.
  2. Szczególnie jest to widoczne przy okazji utrzymania immunitetu różnym siepaczom Stanu Wojennego oraz sposobu prowadzenia procesów Jaruzelskiego i Kiszczaka. Za przewodzenie zorganizowanej grupie przestępczej dostaje się u nas 2 lata w zawiasach. Proces Jaruzelskiego w prawie roku 1970 prowadzony był jak?
  3. Sędziowie zaczęli pierwsi swoimi kongresami mającymi charakter polityczny. No to mają. Było Kaczora nie drażnić.
  4. Utrzymanie immunitetu owym siepaczom jest symbolicznym poparciem środowiska sędziowskiego dla zbrodniczego reżimu Jaruzela, Gomułki i Gierka. Jest to gest, pokazujący, że są za.

II

Pisałem już kilka razy, że wszystko opiera się na oszustwie. W 1989 roku powinni powołać KWAK, czyli Komitet Wyborczy Agentów i Komuchów. Tam by Urban startował, Wałęsa, Michnik, Geremek, Olechowski, Boni, Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz, Olechowski, Rakowski, Kiszczak, Stefan, Celiński,  Dukaczewski, Dziewulski, Buzek etc. etc.). Niestety mieli oni taki pomysł, żeby obsadzić wszystkie strony sceny politycznej stad powstał zamęt trwający do dziś. Dezorientacja taka. Nie wiadomo, kto jest kto, stąd niska frekwencja, bo nie wiadomo, kto naprawdę jest kim a kto udaje. Teraz dopiero się to wszystko wyjaśniło i wyklarowało, bo Wałęsa, Kwaśniewski (coś o nim cicho), Komorowski, Tusk, Urban, Cimoszewicz, Lityński, Czarzasty, Zandberg są w jednym obozie a tamte w drugim.

Peerelowscy sędziowie utrzymali się m.i. dzięki wynurzeniom prof. Strzębosza, że się sami oczyszczą, co stanowi brednię oczywistą. Przecież się nie wyrzucą. Mechanizm kontynuacji jest tu ciekawy i godzien rozwinięcia. Była jednak alternatywa. Istnieje pewien sposób wychodzenia z takich sytuacji, i to nie jeden. Weźmy taką denazyfikację: wiadomo, że wszystkich się nie da pociągnąć do odpowiedzialności, bo kto zostanie? Ale trzeba symbolicznie ukarać prominentnych przedstawicieli góry w pierwszej kolejności. Potem gorliwców z dołu. Reszta ma dzięki temu doznać tzw katharsis (przepraszam za trudne słowo).

U nas mamy sytuację taką: wyobraźmy sobie, że po 1945 roku w Niemczech zostawili hitlerowskie trybunały, sądy najwyższe, najniższe i pozwolili im replikować się dzięki kooptacji. W roku 1970, po 25 latach, mamy stare faszysty przyrośnięte do stołków kierowniczych i stado naśladowców na dole. I co? Mimo wszystko trzeba próbować tej denazyfikacji i wierchuszkę powywalać, a także pociągnąć do odpowiedzialności prominentnych emerytów, krytych przez swoich. U nas jest jeszcze 50 takich, na emeryturkach (ten cały stan spoczynku), szacownych i otoczonych uwielbieniem.

III

Co ciekawe PiS wprowadza teraz rozwiązania zbliżające nas do zachodnich standardów. Konstytucja stanowi bowiem, że suwerenem jest naród i że sprawuje on swoją władzę bezpośrednio albo przez przedstawicieli. Czyli sędziowie winni być wybierani albo bezpośrednio albo pośrednio. Dalej jednak stanowi owa konstytucja, że sędziowie nie są tak wybierani. Czyli jest tu sprzeczność sprawiająca, że sędziowie są w ogóle niezgodni z konstytucją, bo albo tak albo siak.

A ta cała Krajowa Rada Sądownictwa to jaka władza jest? Siedzi tam minister sprawiedliwości to wykonawczą może jest? Tutaj żaden jeden kaczofob nie objaśni, czemu minister może być jednocześnie posłem i się kontrolować a nie może być sędzią i się osądzić. Tak naprawdę ów pomysł na trójpodział władz to jest tylko taka deklaracja nie mająca pokrycia w dalszych zapisach konstytucji. Ponieważ od razu oceniłem, że konstytucja jest słaba i głosowałem przeciw przeto jestem lepszym specjalistą od konstytucji od owych konstytucjonalistów, którzy są za. Za co oni pieniądze biorą to nie wiem? Pojęcia nie mają o konstytucji.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Kilka zdań wyjaśnienia:

1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze.

2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie.

3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata.

Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia.

4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota.

5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie?

Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @trez przecież pisze jak wół że PiS to lewica.
  • Zwolennikom owego portu polecam wycieczkę do Łodzi. Do Łodzi Fabrycznej.
  • Chyba niezależność od rozumu.

Tematy w dziale Polityka