6 obserwujących
87 notek
67k odsłon
385 odsłon

Sędzia TK Rzepliński vs SN, KRS ???

Wykop Skomentuj10

image

Rokita podczas programu "Fakty po Faktach" zdradził ciekawą rozmowę, jaka odbyła się niegdyś pomiędzy nim a Andrzejem Rzeplińskim. Ta zaś miała tak mocno wpłynąć na byłego polityka PO, że stała się myślą przewodnią przygotowywanego przez Rokitę projektu zmiany konstytucji. Nowa konstytucja miała być opracowana przez koalicję PO-PiS zaraz po wyborach parlamentarnych w 2005 roku.

    Mówił mi: proszę pana, jak nie wyrwiemy sędziom Krajowej Rady Sądownictwa, to nic się nie da zrobić z polskim wymiarem sprawiedliwości. To wszystko od lat wiedzieliśmy, tylko strach przed tym, że środowisko sędziowskie powie, że to jest zamach na niezawisłość sądów, to jest zamach na podstawowe wartości demokratyczne, paraliżował polityków, – mówił Rokita, zaznaczając zarazem, iż "o tym, że to trzeba zrobić wszyscy wiedzieli". Jednak "niemożność była powszechna" - "sam jej doświadczyłem" – dodał.

    Struktura, która stoi za tą koncepcją reformy, jest mądra i powinna przetrwać rządy PiS-u (...) w interesie Polski.

Przypomniał również, że rozmowy na temat reformy systemu sprawiedliwości toczyły się od lat.

    Próby podejmowali różni ludzie. Pamiętam bardzo sensowne i ograniczone w swoim zasięgu, mądrze podejmowane próby minister Hanny Suchockiej, które całkowicie zostały storpedowane przez sędziów.


PS

Ciekawe, czy na antenie TVN24 i podobnych zobaczymy jeszcze prof.Rzeplińskiego, czy Rokitę ?


Źródło: niezalezna.pl, TVN 24

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo