6 obserwujących
87 notek
67k odsłon
1743 odsłony

W.Cimoszewicz jest przestępcą ?

Wykop Skomentuj41

image


Środowy "Super Express" podał informację, że Włodzimierz Cimoszewicz mógł zbiec po potrąceniu rowerzystki w Hajnówce w minioną sobotę. Dziś w programie "Minęła 20" na antenie TVP Info Michał Rachoń przywołał kolejne ustalenia dotyczące sobotniego zdarzenia. Pojawia się w nich postać - jak podaje TVP Info - byłego pracownika Biura Ochrony Rządu.

W minioną sobotę w Hajnówce doszło do potrącenia 70-letniej rowerzystki. Za kierownicą biorącego udział w zdarzeniu auta siedział Włodzimierz Cimoszewicz, kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu, były premier. W wydanym jeszcze tego samego dnia oświadczeniu, Cimoszewicz przyznał, że jest mu "bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dnu jej urodzin".

Cimoszewicz potrącił rowerzystkę. Sprawą zajęła się prokuratura

"Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce. Nie wykluczam również, ze bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie" - napisał były premier.

Tymczasem na jaw wychodziły kolejne ustalenia dotyczące zdarzenia, m.in. to, że auto Cimoszewicza nie miało aktualnych badań technicznych.


Środowy "Super Express" poinformował, że Cimoszewicz mógł zbiec z miejsca wypadku. Taki zarzut - według "SE" - zamierza postawić byłemu premierowi prokuratura. Europoseł Ryszard Czarnecki zaapelował w środę do Cimoszewicza, by ten odniósł się do informacji podanych przez dziennik.


"Z medialnych publikacji wynika, że to nie pan premier Cimoszewicz, a jego znajomy odwiózł do szpitala poszkodowaną, że to on zabrał z miejsca zdarzenia rower. Na miejscu miał mówić o rzekomym zasłabnięciu. Kim jest ta uczynna postać pomagająca w kłopotach byłemu premierowi?"

Jak podano w TVP Info, Szostak odszedł ze służby wraz z końcem rządów SLD, a obecnie ma zasiadać w Komisji Rewizyjnej Związku Funkcjonariuszy BOR

    .@michalrachon w #Minęła20:(...) to nie p. premier #Cimoszewicz, a jego znajomy, odwiózł poszkodowaną do szpitala, i to on zabrał z miejsca zdarzenia rower. Na miejscu miał mówić o rzekomym zasłabnięciu. Kim jest ta uczynna postać pomagająca w kłopotach byłemu premierowi? pic.twitter.com/UvUJudZorb
    — portal tvp.info ???????? (@tvp_info) 9 maja 2019


Źródło: tvp.info, TVP Info, niezalezna.plWykop Skomentuj41
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości