Blog
Sporo zdziwień
Janusz40
Janusz40 Inż. Mgr ekon. Ekspert ekonomiczny PTE
32 obserwujących 987 notek 590342 odsłony
Janusz40, 31 stycznia 2019 r.

Ceny energii elektrycznej oczywiście wzrosną

984 18 0 A A A

Minister Tchórzewski przywiózł z Brukseli zakaz dofinansowania elektrowni węglowych kwotą 5 mld. zł. przydzieloną Polsce z funduszu powstałego ze sprzedaży tzw. "pozwoleń na emisję CO2". Te pieniądze miały służyć do zakupu tych samych pozwoleń. Krótko mówiąc skończyły się derogacje i zaczął działać pakiet energetyczno-klimatyczny pomyślany jako metoda niszczenia ekonomicznego Polski. Ten pakiet ochoczo podpisał niejaki Tusk w 2008 r. będący wówczas premierem Polski uzyskując w zamian (jakże cenne) klepnięcie w plecy przez prezydenta Sarkozy'ego sprawującego wtedy tzw.prezydenturę UE.

Podniesienie cen energii elektrycznej to nie tylko uderzenie w mieszkańców, ale podrożenie produkcji, która nie wytrzyma z konkurencją. Inwestorzy odwrócą się od Polski, to nie gospodarczy regres, to katastrofa gospodarcza...

Piszę o tym od wielu lat na szeregu portalach społecznościowych -także na tym - odzew jest nijaki. Należało co rychlej zażądać renegocjacji w tej mierze, ponieważ takie państwa jak Niemcy - emitują 2,5 razy CO2 więcej niż Polska, Anglia Włochy i Francja po 1,5 razy więcej. Ale one nie płacą (za wyjątkiem Niemiec), bo ich CO2 nie pochodzi z elektrowni węglowych (nawiasem mówiąc jest bardziej trujący i zanieczyszczony niż ten nasz z elektrowni).

Oczywiście mamy u nas mnóstwo trucicieli, ale nie są to elektrownie, to przeważnie małe kotłownie i piece w domach indywidualnych - tam pali się czym popadnie...

Opublikowano: 31.01.2019 08:25.
Autor: Janusz40
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wbrew wymienionym papierom jestem humanistą. Piszę od kilkudziesięciu lat - przeważnie do szuflady. Kieruję się maksymą: Amicus Plato, sed magis amica veritas. Gotów jestem zawsze wysłuchać i odpowiedzieć na rzeczowe argumenty.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @giz 3miasto ; O jej, jestem roztrzepany - chyba po tryumfie naszych skoczków. Przeczytałem...
  • @giz 3miasto ; Cóż, kiedyś się zgadzaliśmy. Może byś coś napisał - tak w szczegółach...
  • @Władysław Honiewicz . Proszę Pana, oczywiście powinienem przytoczyć chronologicznie...

Tematy w dziale Gospodarka