Floyd Mayweather kontra youtuber. Jest data sensacyjnej walki

Floyd Mayweather znowu zarobi miliony na pokazowej walce z youtuberem.
Floyd Mayweather znowu zarobi miliony na pokazowej walce z youtuberem.

Ikona światowego boksu Floyd Mayweather zmierzy się na ringu z Loganem Paulem, bijącym rekordy popularności na Instagramie i Youtube. Walkę zaplanowano na 6 czerwca. 

Pierwotnie media amerykańskie informowały o zakontraktowaniu gali we wrześniu ub. r. W 2020 roku Mayweather Jr. ogłosił, że do jego pojedynku z youtuberem i aktorem Paulem dojdzie 20 lutego. Datę zmieniono z powodu pandemii koronawirusa. 

44-letni wielokrotny mistrz boksu - z rekordem 50-0 (27 KO) - ostatni profesjonalny pojedynek stoczył w sierpniu 2017 roku, gdy pokonał przez techniczny nokaut mistrza mieszanych sztuk walki Conora McGregora. Był to najbardziej dochodowy pojedynek w dziejach tej dyscypliny sportu. Z kolei kilkanaście miesięcy później w pokazowej walce Amerykanin szybko wygrał z Japończykiem Tenshinem Nasukawą, rywalizującym na co dzień m.in. w kickboxingu.

Kolejny rywal Mayweathera – 26-letni Logan Paul ma na koncie jedną, przegraną walkę bokserską z innym youtuberem Olajide Olatunjim. Starcie odbyło się w 2019 roku w Los Angeles. Zawodnicy będą mieli indywidualny limit wagowy, co ustalili między sobą - Mayweather 72,5 kg, a z kolei Paul 86,1 kg. Pojedynek na ringu zostanie udostępniony widzom za pośrednictwem pay-per-view. Cena za rozrywkę ma oscylować między 30 a 69 dolarami, jeśli liczba chętnych widzów przebije milion. 

Podczas gali w Miami odbędzie się rewanżowe starcie Jeana Pascala (35-6-1, 20 KO) z Badou Jackiem (23-3-3, 13 KO) o pas mistrza świata WBA w wadze półciężkiej. W grudniu 2019 roku urodzony na Haiti reprezentant Kanady Pascal zwyciężył na punkty. 

GW

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport