Gorszy dzień Klepackiej na Igrzyskach w Tokio. Poprawił się Myszka

Zofia Klepacka to brązowa medalistka z Igrzysk 2012 w Londynie. Fot.: PAP
Zofia Klepacka to brązowa medalistka z Igrzysk 2012 w Londynie. Fot.: PAP
Zofia Klepacka zaliczyła spadek w klasyfikacji generalnej po dwóch dniach regat na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Awansem natomiast nasz reprezentant Piotr Myszka.

Zofia Klepacka po pierwszym dniu zmagań w windsurfingu RS:X w Japonii była druga. Po dwóch wyścigach przewodziła nawet klasyfikacji, ale potem zderzyła się z rywalką i spadła do wody. To oznaczało dla niej także spadek w generalce.

Słabiej Klepacka, lepiej Myszka

W poniedziałek Polska dwa razy była 16., a na koniec dnia z regatami uplasowała się na 9. pozycji i taką pozycję zajmuje też w gronie 27 zawodniczek. Prowadzenie utrzymała Francuzka Charline Picon, a na drugie miejsce awansowała Brytyjka Emma Wilson. Na razie olimpijskie podium uzupełnia mistrzyni świata sprzed dwóch lat Yunxiu Lu z Chin. Prowadząca trójka ma znaczną przewagę nad resztą stawki.

Czytaj także:

W zmaganiach windsurfingowych poprawił się za to Piotr Myszka. Czwarty zawodnik Igrzysk w 2016 roku w Rio dzień zaczął rewelacyjnie - od 3. miejsca w pierwszym wyścigu. Niestety, później było nieco gorzej, ponieważ Polak uplasował się kolejno na 6. i 13. lokacie.

Liderem rywalizacji panów w klasie RS:X jest tegoroczny mistrz świata i Europy Holender Kiran Badloe. Drugie miejsce dla wicemistrza globu i Starego Kontynentu Włocha Mattia Camboni. Trzeci w gronie 25 żeglarzy prowadzący po niedzielnych startach Szwajcar Mateo Sanz Lanz.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport