Iga Świątek odpadła z walki o medal. Nie zabrakło łez. Fot. PAP/EPA

Iga Świątek odpadła z walki o medal. Nie zabrakło łez

Redakcja Redakcja Igrzyska w Tokio Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Iga Świątek przegrała Hiszpanką Paulą Badosą w drugiej rundzie olimpijskich zawodów tenisowych. Polka przedwcześnie kończy walkę o medale w Tokio. Po meczu nie zabrakło łez.

Iga Świątek przegrała z Hiszpanką Badosą 0:2 (3:6, 6:7) i odpadła z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie był to jednak jej ostatni występ na kortach w Japonii.

Iga Świątek o trzecią rundę indywidualnego turnieju tenisistek walczyła z Hiszpanką Paulą Badosą. Zawodniczka z Półwyspu Iberyjskiego to 29. rakieta świata według rankingu WTA. Badosa grała na równym i wysokim poziomie przez oba sety. Świątek zdarzały się liczne momenty dekoncentracji. Choć w drugim secie Polka była blisko zwycięstwa, to ostatecznie 23-letnia Hiszpanka okazała się górą.

Iga Świątek na inaugurację Igrzysk Polka pokonała pewnie Niemkę Monę Barthel 2:0 (6:2, 6:2). W kolejnym etapie zmagań czekają Argentynka Nadia Podoroska albo Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa.

Polecamy:

Tokio 2020: zmagania polskich tenisistów

Tenisową szansą na olimpijski medal dla Polski jest jeszcze Hubert Hurkacz - półfinalista ostatniego Wimbledonu, który swój mecz drugiej rundy turnieju indywidualnego mężczyzn zagra we wtorek z Liamem Broady'm z Wielkiej Brytanii. Przed „Biało-Czerwonymi" także rywalizacja w mikście. Światek zagra w parze z Łukaszem Kubotem, który wcześniej z debla panów odpadł wraz z Hurkaczem.

Losowanie par turnieju mieszanego jeszcze się nie odbyło.W pierwszych dniach olimpijskich zmagań na kortach tenisowych w Tokio z rywalizacji odpadli Magda Linette i Kamil Majchrzak w grze pojedynczej oraz polskie deble żeński (Linette i Alicja Rosolska) i męski (Hurkacz i Kubot).