Maja Włoszczowska - podwójna wicemistrzyni olimpijska - bez medalu w Tokio. Fot.: PAP

Polska nadal bez medalu na Igrzyskach w Tokio. Zawiodła Maja Włoszczowska

Redakcja Redakcja Igrzyska w Tokio Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Wielkie nadzieje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wiązaliśmy z Mają Włoszczowską w kolarstwie górskim. Niestety, podwójna wicemistrzyni olimpijska w wyścigu ze startu wspólnego była dopiero 20.

Naszą nadzieją na medal olimpijski w Japonii była Maja Włoszczowska w wyścigu ze startu wspólnego pań w kolarstwie górskim, ale ostatecznie skończyła na 20. miejscu. Polka zawiodła, jako dwukrotna wicemistrzyni - z Igrzysk 2008 w Pekinie i 2016 w Rio. Podium zawodów dla Szwajcarek - kolejno: Neff, Frei i Indergand.

Agata Ozdoba-Błach w zawodach judo do 63 gr przegrała najpierw w ćwierćfinale z Włoszką Marią Centracchio, po dyskwalifikacji, o czym pisaliśmy TUTAJ. Następnie Polka w repasażach uległa, po bardzo zaciętej walce, Wenezuelce Anriquelis Barrios.

W repasażach wylądowała Aleksandra Kowalczuk. Polka nie awansowała do półfinału zawodów do 67 kg kobiet w taekwondo, po porażce w walce ćwierćfinałowej z Serbką Milicą Mandić, ale nadal ma szansę na medal olimpijski w Tokio. Naszą zawodniczkę zobaczymy jeszcze dziś o 12:30 w starciu z Kenijką Faith Ogallo.

Przegrana koszykarzy w ostatniej sekundzie

Polacy w koszykówce 3x3 przegrali w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej z Belgami 14:16, po rzucie za dwa punkty w dosłownie ostatniej sekundzie spotkania. "Biało-Czerwoni" schodzili z parkietu pokonani w aż pięciu z siedmiu meczów i na koniec liczyć musieli na Chińczyków w starciu z faworyzowanymi Japończykami. Niestety, gospodarze Igrzysk z Kraju Kwitnącej Wiśni ich zawiedli i wygrali w swoim występie 21:16.

Ciągle blisko...

Podczas czwartego dnia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich bardzo blisko brązowego krążka była Klaudia Zwolińska w kajakarstwie górskim w konkurencji C1. Polka koniec końców była piąta. Nasza zawodniczka dotknęła dwie bramki i zyskała cztery sekundy kary. Czysty czas przepłynięcia toru dałby jej medal. Wygrała Niemka Ricarda Funk.

W 1/8 finału turnieju bokserskiego odpadła Karolina Koszewska. Jej rywalką (w kategorii 64-69 kg) była Surmeneli z Turcji.