Polska gra z Albanią! To mecz o wszystko...

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
"To mecz o wszystko" - przyznał trener reprezentacji Polski Paulo Sousa przed spotkaniem eliminacji mistrzostw świata w Tiranie z Albanią. Polacy wygrywają 1:0.

Obie drużyny rywalizują o drugą pozycję w grupie I kwalifikacji, która pozwoli walczyć o awans w dwustopniowych barażach. Trzy mecze przed końcem tej fazy eliminacji Albania ma punkt więcej i w przypadku zwycięstwa będzie bardzo blisko zajęcia drugiego miejsca, za niepokonaną dotychczas Anglią.

Albania przystąpiła do meczu poważnie osłabiona. Z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie grają Klaus Gjasula i Sokol Cikalleshi, który we wrześniowym meczu obu drużyn w Warszawie (4:1 dla Polski) strzelił gola.

DO PRZERWY WYNIK 0:0

Remis pasuje Albanii, ale Polsce na pewno nie.  Biało-Czerwoni mają przewagę, którą miejmy nadzieję potwierdzą golem w drugiej połowie.

MAMY GOLA!

Polska prowadzi w 77. minucie z Albanią 1:0 w Tiranie. Bramkę zdobył Karol Świderski.

MECZ ZOSTAŁ PRZERWANY!

Albańscy kibice zaatakowali Polaków.  Mecz przerwano na około 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Sędzia nakazał zawodnikom zejście z boiska po tym, jak kibice zaczęli rzucać butelki na murawę.

Już przed meczem z Polakami atmosfera w kraju była bardzo gorąca. Albańczycy, którzy słyną z fanatycznego podejścia do reprezentacji, obrzucili polskich kibiców kuflami po piwie i rzucili się na nich.

PIŁKARZE WRACAJĄ NA MURAWĘ!

Polska gra pewnie. Czy będzie kolejny gol?

KONIEC MECZU!

Wygrywamy 1:0 po golu Karola Świderskiego z 77. minuty.

Składy:

Albania: 1-Etrit Berisha (kapitan) - 4-Elseid Hysaj, 18-Ardian Ismajli, 15-Marash Kumbulla, 5-Frederic Veseli - 7-Keidi Bare, 19-Ylber Ramadani, 20-Lorenc Trashi - 11-Myrto Uzuni, 10-Rey Manaj, 21-Odise Roshi.

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 3-Paweł Dawidowicz, 5-Jan Bednarek, 15-Kamil Glik, 21-Tymoteusz Puchacz - 7-Kamil Jóźwiak, 10-Grzegorz Krychowiak, 16-Jakub Moder, 20-Piotr Zieliński - 9-Robert Lewandowski (kapitan), 8-Adam Buksa.