Chwile grozy w meczu Napoli - Empoli. Polski zawodnik nie mógł oddychać!

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
Piotr Zieliński już w 22. minucie opuścił boisko z powodu problemów z oddychaniem. Włoskie media informują, że piłkarz Napoli przechodzi badania w szpitalu. Jego zespół przegrał u siebie z Empoli 0:1. W zwycięskiej ekipie do 79. minuty grał Szymon Żurkowski.

"Uspakajam , rozmawiałem  z Piotrkiem , wszystko pod kontrolą. Forza Piotrek" - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Napoli na razie nie wystosowało żadnego oficjalnego komunikatu o stanie zdrowia Zielińskiego.

Problemy z oddychaniem Zielińskiego, porażka Napoli

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie niedzielnego meczu Serie A. Zieliński gorzej się poczuł i natychmiast opuścił boisko. W jego miejsce na murawie zameldował się Lorenzo Insigne, kapitan Napoli.

O zwycięstwie Empoli zadecydował gol Patricka Cutrone w 70. minucie. Żurkowski rozpoczął mecz w podstawowym składzie, a w 79. minucie został zmieniony przez Filippo Bandinellego. Wcześniej 24-letni polski pomocnik został ukarany żółtą kartką.

Napoli mogło wrócić na fotel lidera Serie A, ale potrzebowało w niedzielę zwycięstwa. Podopiecznych trenera Luciano Spallettiego dopadł jednak wyraźny kryzys. Z ostatnich pięciu ligowych meczów zdołali wygrać tylko jeden i w efekcie spadli na czwarte miejsce. Do prowadzącego AC Milan tracą trzy punkty.

Empoli natomiast wyrasta na rewelację rozgrywek. Beniaminek awansował na siódmą pozycję.