Paulo Sousa przejedzie się na swoim cwaniactwie? Flamengo chce zatrudnić mistrza

PAP/Leszek Szymański
PAP/Leszek Szymański
Paulo Sousa nie może być pewien posady we Flamengo Rio De Janeiro. Według brazylijskich i portugalskich mediów głównym faworytem do objęcia tego stanowiska jest Jorge Jesus, utytułowany trener Benfiki Lizbona.

Paulo Sousa może zostać na lodzie. Flamengo ma innego faworyta

Paulo Sousa poinformował w niedzielę prezesa PZPN Cezarego Kuleszę, że zamierza opuścić reprezentację i zerwać kontrakt. Szef PZPN nie chciał dać za wygraną i zaproponował Portugalczykowi, by strony dały sobie 48 godzin na przemyślenie całej sprawy. 

Według brazylijskich i portugalskich mediów to wcale nie Paulo Sousa zostanie trenerem Flamengo Rio De Janeiro. Doniesienia są takie, że to Jorge Jesus może dostać tę posadę. Trener Benfiki Lizbona podjął decyzję o odejściu i ma zostać zwolniony z klubu. 

Oto jak wypowiadał się wcześniej wiceprezes Flamengo Marcos Braz o kandydaturze Jesusa:

- Nie mogłem już dłużej czekać na Jorge Jesusa. Nie dał nam żadnego sygnału, że chce podjąć pracę i wrócić do Brazylii. Gdyby powiedział mi, poczekaj do 30-go, zrobiłbym to. Tak się nie stało. Robiłem, co mogłem, ale się nie udało - mówił działacz w rozmowie z ESPN.

Jorge Jesus był pierwszym wyborem działaczy Flamengo i teraz temat jego zatrudnienia wraca. Informacje o zwolnieniu z Benfiki utytułowanego szkoleniowca krążą po sieci od kilku godzin.

Według dziennikarza Canal Plus Sport Tomasza Ćwiąkały Jorge Jesus jest też kandydatem do objęcia Atletico Mineiro i "od tego wiele może zależeć".

Jorge Jesus to były piłkarz i trener. Największe sukcesy w karierze trenerskiej osiągał z zespołem Benfiki Lizbona (trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza Portugalii) i właśnie we Flamengo, gdzie sięgał m.in. po mistrzostwo Brazylii i Copa Libertadores - amerykański odpowiednik Ligi Mistrzów UEFA.

SW


Zobacz też: 

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport