Zbigniew Boniek przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były reprezentant Polski

Janusz Kupcewicz miał 67 lat. Fot. Arka Gdynia
Janusz Kupcewicz miał 67 lat. Fot. Arka Gdynia
W wieku 67 lat zmarł były polski piłkarz i brązowy medalista mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku - Janusz Kupcewicz.

- Dostałem wiadomość o śmierci Janusza Kupcewicza. Jednego z najlepszych polskich rozgrywających. Kilka dni temu razem obchodziliśmy 40-lecie medalu MŚ w Hiszpanii. Niesamowite. R.I.P. - wspomina zmarłego kolegę z boiska Zbigniew Boniek, były prezes PZPN. 

  

- Smutne to. Kilka dni wcześniej wspólne zdjęcia, wspomnienia, ploteczki. Takie ciosy trudno znieść, przede wszystkim dla najbliższych. Szczere kondolencje dla Rodziny. Ps. Trzecia i decydująca bramka w Alicante na zawsze zostanie w pamięci - dodał Boniek. 


  

Zobacz: 

Uwaga, kierowcy: zapłacicie więcej za przejazd A4. A miało być taniej

Wtedy znikną nalepki z szyb i karty pojazdów. Zapłacimy mniej przy rejestracji pojazdu

Zamachowiec z Danii zatrzymany. Wcześniej pozował do zdjęć z karabinem

Uczestnik mundialu w 1982 

Janusz Kupcewicz był pomocnikiem. W reprezentacji narodowej zagrał 20 spotkań - debiut zaliczył w 1976 r. Dwa lata później był rezerwowym w czasie mundialu w Argentynie. Na kolejnej wielkiej imprezie, mistrzostwach świata w Hiszpanii w 1982 r., grał już w pierwszym składzie kadry Antoniego Piechniczka. Polska zdobyła wtedy brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Francję 3:2. 


Na polskich boiskach ligowych zdobył Puchar Polski z Arką Gdynia i mistrzostwo z Lechem Poznań. 

GW


Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport