Grzegorz Krychowiak opuszcza Rosję. Wybrał dość egzotyczny kierunek

Grzegorz Krychowiak zagra w klubie Al Shabab FC. Źródło: Grzegorz Krychowiak/Facebook
Grzegorz Krychowiak zagra w klubie Al Shabab FC. Źródło: Grzegorz Krychowiak/Facebook
Reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak oficjalnie zmienia klub. Od nowego sezonu będzie reprezentował bary saudyjskiej klubu Al Shabab FC. Umowa pomiędzy Polakiem a klubem z Arabii Saudyjskiej będzie obowiązywać przez rok.

Grzegorz Krychowiak może powiedzieć, że "liznął trochę świata". Reprezentant Polski w swojej karierze grał już w takich ligach jak francuska, hiszpańska, angielska, rosyjska i grecka. Teraz wybrał jednak dalszy kierunek. Polski pomocnik stał się piłkarzem klubu z Arabii Saudyjskiej Al Shabab FC. 

Grzegorz Krychowiak zagra w Al Shabab FC

W mediach społecznościowych klubu z Arabii Saudyjskiej pojawił się w nocy z piątku na sobotę komunikat o nabyciu Grzegorza Krychowiaka. Polak wcześniej przeszedł testy medyczne. 

Polski pomocnik trafił do czołowego klubu z Arabii Saudyjskiej z FK Krasnodar na zasadzie rocznego wypożyczenia. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami FIFA, które pozwalają piłkarzom z ligi rosyjskiej i ukraińskiej na takie rozwiązanie.

Al Shabab FC zapłaci za Polaka około 3,5 mln euro za sezon

Według nieoficjalnych informacji ten ruch nie spowoduje strat finansowych u polskiego pomocnika. Drużyna z Arabii Saudyjskiej ma zapłacić Grzegorzowi Krychowiakowi około 3,5 mln euro za sezon.

Arabia Saudyjska może wydawać się dość egzotycznym kierunkiem. Jednak warto przypomnieć, że to właśnie z tym państwem reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej Mistrzostwa Świata 2022. Transfer może więc pomóc przygotować się polskiemu pomocnikowi do nadchodzącego meczu. Rywalami Polski oprócz wspomnianej Arabii będą również Argentyna i Meksyk. 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport