Liga Mistrzów na stadionie Legii Warszawa. To nie żart, fani piłki mają niebywałą szansę

Stadion Wojska Polskiego będzie areną zmagań Szachtara Donieck w Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023. Źródło: commons.wikimedia.org
Stadion Wojska Polskiego będzie areną zmagań Szachtara Donieck w Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023. Źródło: commons.wikimedia.org
Starcia grupowe Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 będą rozgrywane w Polsce. Mianowicie swoje "domowe" mecze na stadionie Legii Warszawy będzie rozgrywał ukraiński klub - Szachtar Donieck.

Liga Mistrzów. Szachtar Donieck zagra na stadionie Legii Warszawa

Przez stan wojny na Ukrainie kluby z tego państwa nie mogą rozgrywać meczów u siebie. Z tego też powodu zostały zmuszone znaleźć inne lokalizacje, gdzie organizowane będą ich "domowe" mecze w sezonie 2022/2023.

Jednym z takich klubów był Szachtar Donieck, który mierzy się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Klub ze wschodniej części Ukrainy na swój "domowy" obiekt wybrał Stadion Wojska Polskiego w Warszawie. 

"Szachtar rozegra u siebie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA - 2022/23 w Warszawie na Stadionie Wojska Polskiego, który jest areną Legii Warszawy" – możemy przeczytać na Twitterze ukraińskiego klubu.

Liga Mistrzów w Warszawie. Co z biletami?

"Sprzedaż biletów prowadzona będzie przez Szachtar. Zgodnie z umową osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023, na mecze Legii będą mogły skorzystać z prawa pierwszeństwa w zakupie biletów i obejrzenia na żywo meczów Ligi Mistrzów. Dodatkowo, poza przychodami dla klubu z tytułu wynajmu stadionu, 5 proc. wpływów ze sprzedaży biletów będzie przekazana na rzecz Fundacji Legii, która od początku konfliktu, zaangażowana jest w strukturalną pomoc dla poszkodowanych wojną" - poinformowała Legia Warszawa w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej klubu.

Jak informuje wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra, po stronie klubu ze stolicy będzie "skupienie się na przygotowaniu obiektu oraz wsparciu w zakresie organizacji dnia meczowego". 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport