Rose Namajunas po wygranej walce z Joanną Jędrzejczyk na UFC 223. Fot.  Twitter
Rose Namajunas po wygranej walce z Joanną Jędrzejczyk na UFC 223. Fot. Twitter

UFC 223: Jędrzejczyk przegrała z Namajunas

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

Joanna Jędrzejczyk po morderczym pojedynku przegrała z Rose Namajunas walkę o mistrzowski pas UFC w wadze słomkowej. Decyzja sędziów była jednogłośna.

Spotkanie Jędrzejczyk-Namajunas było jednym z głównych starć na gali UFC 223 w Nowym Jorku. Polka przegrała na punkty (trzy razy 49:46 dla Amerykanki).

Walka trwała 25 minut. Obie zawodniczki zaczęły ostrożnie, następnie stoczyły morderczy pojedynek. Ale to Amerykanka pokazała przewagę. Jędrzejczyk starała się atakować przede wszystkim low-kickami, Namajunas częściej atakowała pięściami. W ostatniej, piątej rundzie Amerykanka celowała w obite oko Polki, a ta rewanżowała się kopnięciami w zaczerwienione lewe udo Amerykanki. Pod koniec rundy Namajunas udało się sprowadzić Jędrzejczyk do parteru. Akcję przerwał ostatni gong.

Decyzja sędziów była jednogłośna - walkę na punkty (trzy razy 49:46) wygrała Rose Namajunas.

Tak zawodniczki zakończyły spotkanie:

image

Joanna Jędrzejczyk po walce z Rose Namajunas. Fot. Facebook

Rose Namajunas obroniła tytuł mistrzowski UFC w kategorii słomkowej zdobyty 4 listopada 2017 r. na UFC 217. Namajunas posłała wtedy dotychczasową mistrzynię Joannę Jędrzejczyk na deski już w pierwszej rundzie. Jędrzejczyk wcześniej pięciokrotnie obroniła mistrzowski pas UFC.

Jędrzejczyk przed UFC 223: Pas należy do mnie

image

Joanna Jędrzejczyk. Fot. Instagram

Na kilka dni przed rewanżem z Namajunas Joanna Jędrzejczyk była optymistką. Mówiła, że jest w diametralnie innej formie niż przed przegraną walką w 2017 r. Po wielu tygodniach treningów pod okiem fachowców z American Top Team na Florydzie była w dobrej kondycji i świetnie przygotowana technicznie.

Przeczytaj więcej: UFC 223: Jędrzejczyk spróbuje odebrać pas Namajunas.

źródło: mmajunkie.com, onet.sport