25 obserwujących
937 notek
350k odsłon
  78   1

Złożyliśmy w Sejmie poprawkę, która zakładała likwidacja tzw. zamrażarki sejmowej!

Konfederacja

Złożyliśmy w Sejmie poprawkę, która zakładała likwidacja tzw. zamrażarki sejmowej! Każdy kolejny rząd blokuje projekty ustaw opozycji, co stało się jedną z wielu patologii polskiego Sejmu. Chcieliśmy to zmienić, ale podczas głosowania nad naszymi zapisami z pomocą PiS-owi przyszła jak zwykle Lewica a także Kukiz'15 i poprawka została odrzucona! Niebywałe, żeby w sprawie korzystnej dla CAŁEJ opozycji, niektóre partie rzekomo opozycyjne wspierały władzę w blokowaniu projektów!
Nasza poprawka zakładała, że marszałek Sejmu będzie zobowiązany do procedowania każdego projektu ustawy najpóźniej 4 miesiące po jego złożeniu. Poprawka rozwiązywałaby również sytuację, gdy rządzący po pierwszym czytaniu blokują projekt w komisji, bo zobowiązywała komisję do przedstawienia sprawozdania ws. projektu w ciągu maksymalnie 6 miesięcy, po czym dochodzi do ostatecznego głosowania w Sejmie. To fundamentalne zapisy, które skończyłby sejmowy cyrk w wykonaniu każdego kolejnego rządu, który blokował projekt opozycji jak długo chciał. Najnowszy przykład? Przypomnijmy, że PiS już od kilku miesięcy blokuje złożony przez nas projekt ustawy #StopSegregacjiSanitarnej!
Dodajmy, że taki przepis proponował PiS, gdy był w opozycji, a teraz głosowali... przeciwko! Trudno o lepszy przykład obłudy i hipokryzji! Apelujemy o UDOSTĘPNIANIE!

image

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale