77 obserwujących
714 notek
572k odsłony
  176   0

Wybory 2023 - afery podsłuchowej ciąg dalszy?W 2015 roku w wygraniu wyborów pomogła PIS-owi afera podsłuchowa, która została uruchomiona w połowie czerwca 2014 roku, poprzez ujawnienie przez tygodnik „Wprost”, nagrań z rozmów polityków PO w warszawskich restauracjach(Sowa&Przyjaciele, Amber Room a nawet w willi premiera D.Tuska przy ul. Parkowej), obnażyła patologię tego środowiska.

W sumie nagrano ponad 700 godzin podsłuchanych rozmów, z których ujawniono niewielką ich część.

Te najcenniejsze mogą nie być nigdy ujawnione, ale jak się okazuje, wiele innych może być użytych podczas kampanii przed wyborami w 2023 roku.

Nie jest przypadkiem to, że dziś(23.07.2022) w TVP Info o 21:15 odbędzie się emisja 1-szego odcinka magazynu "Śledczym okiem", którego gospodarzem będzie dziennikarz śledczy Piotr Nisztor, podpisany pod pierwszym z artykułów "Wprost" z treścią taśm publikowanych w 2014 roku.

Do tej pory program „ Śledczym okiem” Piotr Nisztor prowadził na swoim kanale na YouTube NisztorTV - raz w tygodni (w niedzielę), w którym komentował aktualne wydarzenia i ujawniał kulisy spraw, o których inne media milczą.

Piotr Nisztor kulisy tzw. afery taśmowej opisał w książce pt. "Jak rozpętałem aferę taśmową" (wydawnictwo Fronda, 2014).
Za tę publikację został uhonorowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nagrodą Watergate.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale