47 obserwujących
103 notki
364k odsłony
  1617   0

Smoleńska antyteza do wybuchu w prawym skrzydle

image

Rys.4 Zestawienie widoku końcówki prawego skrzydła z 10-04-2010 ( góra) i 11-04-2010 (dół).

Mdli mnie od jednoznacznych opinii stawianych na podstawie fusów z kawy podobnych do tych, jakie zaprezentowano powyżej i sugerujących na tej podstawie wybuch we wnętrzu odejmowanej części prawego skrzydła. Jeszcze bardziej robi mi się niedobrze gdy, ktoś nie znając całości dostępnego materiału dokumentacyjnego sugeruje ukrywanie tego faktu.


Owszem jest to widok tego samego elementu jednak górny kadr pochodzący z filmu ma tak marą rozdzielczość i ostrość, że trudno z niego wysnuć tak daleko idące wnioski, do jakich autor próbuje nas przekonać. Co gorsza oba zdjęcia pokazują ten sam element widziany z niemal tej samej strony, co uniemożliwia jednoznaczną ocenę, na jaką zdecydował się autor w swoim podpisie.

Ponieważ ludzka pamięć bywa ułomna i może nie kojarzyć już raz prezentowanych zdjęć z 10 kwietnia 2010 roku pokazujących ten element, gdzie znacznie wyraźniej widać miejsce zniszczeń zakreślone pomarańczową elipsą, ponownie dla przypomnienia zamieszczam je poniżej.


image

image

image    

image

Poniżej zdjęcia z 11 kwietnia 2010 roku

image

image


Jak widać na zaprezentowanych zdjęciach, odkształcenia zniszczonego elementu, a także wygląd otoczenia jednoznacznie wskazują, iż nie pochodzą one od wybuchu, a są wynikiem kolizji ze smoleńska botaniką.

Dodatek dla spostrzegawczych: Prawa strona zdjęcia.

image

Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka