158 obserwujących
4376 notek
4526k odsłon
472 odsłony

Przesadyzmy

Wykop Skomentuj57

Coraz silniejsza gospodarka, coraz mocniejsza armia, coraz większe znaczenie na mapie Europy. Polska się rozpycha i ma ambicje. To powoduje kontrakcję. Czy wytrzymamy?” Tak Tygodnik_Sieci, jak sam o sobie pisze “odważny tygodnik młodej Polski” buduje dobre samopoczucie dobrej zmiany.

Fromm tłumaczy sukcesy populistów tym, że zapowiadają realizację potrzeb ludzi, którzy nie znajdują w sobie dostatecznej determinacji, aby je zaspokoić samodzielnie. Taka niemożność powoduje stłumioną wrogość do otoczenia. Nie rozładowana zła emocja budzi sadomasochistyczne skłonności. Ludzie dotknięci tą przypadłością z jednej strony odczuwają radość z zadawania psychicznego bólu innym, z drugiej pokornie podporządkowują się wodzowi, za nic sobie mającemu ich inteligencję.

Jeżeli w dodatku, jak zauważa profesor Mikołejko, mamy u nas pokaźny odsetek obywateli, co to “ich chata z kraja”, łatwo sobie wytłumaczyć powody, dla których oczywiste niedorzeczności dotąd nie powodowały odrzucenia oferty dobrozmieńców.

Aliści wszystko do czasu. Dobra zmiana traci poparcie z miesiąca na miesiąc. Najprawdopodobniej żelazny elektorat pozostanie przy niej, ale to poniżej 30% wyborców. Obojętni zaś nie zagłosują na formację, która spowodowała chociażby wzrost cen.

Zwłaszcza że nadal obraża ich inteligencję, każąc wierzyć w oczywiste nieprawdy.


Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo