159 obserwujących
4490 notek
4631k odsłon
2038 odsłon

Obawy

Wykop Skomentuj189

Lekarz sprawdza, czy może zakodować w systemie zgon pacjenta z powodu podejrzenia choroby wywołanej przez koronawirusa. Bezskutecznie. Z powodu luki w instrukcji medycy nie potrafią tego zrobić, kiedy śmierć nastąpiła bez przeprowadzenia uprzednio drogiego testu na covid 19. Trudno po przeczytaniu czegoś takiego wierzyć w prawdziwość doniesień o liczbie ofiar epidemii. Szczególnie w niski u nas odsetek zgonów w stosunku do liczby zarażonych. W świecie osiąga to blisko 3%, w Polsce połowę tego.

Zakaz wypożyczania przez samorządy rowerów dla ograniczania rozprzestrzeniania się zarazy nie daje się chyba niczym uzasadnić. Wszak wirusy, najbardziej nawet złośliwe nie mnożą się na drodze cyklistów. Może osiadają na kierownicach, ale kiedy tak, to również by należało zakazać dotykania poręczy, klamek, wszystkiego, z czym się styka znacznie więcej ludzi niż ich chwyta za kierownice miejskich rowerów.

Urzędujący w biurze przy Nowogrodzkiej w Warszawie Jarosław Kaczyński zwolniony z całego mnóstwa politycznych rozstrzygnięć ma mnóstwo czasu. Produktem samotnego siedzenia stała się jedyna rzecz, z którą jest dziś kojarzony: upór, aby jednak przeprowadzić wybory prezydenckie 10 majapisze Piotr Zaremba. Dążenie do wyborów, których się nie da zorganizować przy zachowaniu ograniczeń władzy jest dziwaczne. Zwłaszcza że jeszcze niedawno wyraziciele “obozu patriotycznego” dowodzili, iż korespondencyjne głosowanie jest nazbyt narażone na fałszerstwa, aby do niego dopuszczać.

Wobec zamiarów organizowania komisji wyborczych przez wojsko Tomasz Lis zapowiada, że nie weźmie udziału w “wyborach pod lufami”. Może nazbyt ekspresyjnie to wyraził, ale podczas epidemii głos rozsądku nakazuje zostać w domu. Kto zresztą uzna wynik wyborów organizowanych w wyjątkowych warunkach za równorzędny z uzyskanym w normalnym trybie?

Dziwne mamy czasy. Nic teraz nie jest wykluczone. A przecież byliśmy przedmurzem, dawaliśmy światu przykład, moglibyśmy chyba liczyć na odrobinę względów od losu.


Wykop Skomentuj189
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości