158 obserwujących
4255 notek
4397k odsłon
2370 odsłon

Nierzeczywistość

Wykop Skomentuj126

Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych dotyczących właściwości Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach dyscyplinarnych sędziów. Podnoszone przez Komisję (Europejską - red.) zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie środków tymczasowych — podała Interia.pl.

TSUE nie ma kompetencji do oceny, ani tym bardziej zawieszania konstytucyjnych organów państw członkowskich. Dzisiejsze orzeczenie jest uzurpacyjnym aktem naruszającym suwerenność Polski — konkluduje na Twitterze nasz wiceminister sprawiedliwości.

No i mamy to, co od dawna było wiadome. Jeżeli wiceminister wyraża oficjalny pogląd, teraz albo TSUE nałoży kary pieniężne na kraj zmagający się z epidemią, albo poprzestanie na jałowych utyskiwaniach. W pierwszym wypadku będzie mu można przeciwstawić praworządność narodu, który nie bacząc na morowe powietrze robi wszystko, aby zgodnie z wymogami swej Konstytucji dotrzymać terminu wyborów. W drugim wypadku będzie tak samo i Unia tym bardziej będzie przedstawiana jako bezsilna i kończąca swój byt plutokracja.

Dobra zmiana ma zakładników. Cały naród. I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne. Tylko co na to powie elektorat, który w przeważającej części nie tylko nie chce wyborów, ale także nie kwapi się do polexitu?

Wykop Skomentuj126
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo