158 obserwujących
4402 notki
4550k odsłon
3037 odsłon

Powroty

Wykop Skomentuj163

– Ze sprawą Nowaka czekano do wyborów, gdyż po pierwsze mogli go podsłuchiwać, a po drugie do wszystkich dzwoniących do niego na 7 dni mogli zakładać tzw. NN, czyli podsłuch bez zgody sądu. Wniosek: PiS miał nagrania całości rozmów sztabu i polityków POpisze Roman Giertych. Mariusz Kamiński zaprzecza podejrzeniom o rzeczony podsłuch. Mamy więc klasyczny odpowiednik inwigilacji prawicy i szafy Lesiaka, podobny, ale jakby lepiej uzasadniony.

Prokurator oskarżający zastępcę szefa BOR-u o nieprawidłowości w czasie lądowania Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku w 2010 roku został przez Izbę Dyscyplinarną SN pozbawiony immunitetu. Nie objął bowiem aktem oskarżenia dowódcy Biura Ochrony, co uznano za niedopełnienie jego obowiązków. Zawiadomienie o podejrzeniu generała Janickiego dostarczył wtedy sam Antoni Macierewicz. Mamy więc wreszcie ostateczny raport o katastrofie w Smoleńsku?

Będzie chyba jednak 17. województwo. Ma nim być Warszawa, wyodrębniona z województwa mazowieckiego. Nie będzie to więc środkowopomorskie, które przed wyborami tradycyjnie obiecywali populiści, ale stołeczne. A co? Nie będzie w stolicy samorząd się panoszył.

Często tak jest, że się przeciwnikom przypisuje swoje wady. Psychologowie nazywają to projekcją. Wszak teraz obserwujemy wiele zachowań władzy, dawniej przypisywanych rządzącym, gdy obecni dobrozmieńcy byli totalniakami.

Czyli jednak rację miałby Ludwik Dorn, kiedy twierdził że w nietypowych warunkach – jesteśmy u progu trzech lat wolności od wyborów – PiS jest sobą, tylko jeszcze bardziej. Mamy oznaki tego w pigułce i to zebrane tylko jednego dnia.


Wykop Skomentuj163
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka