157 obserwujących
4330 notek
4480k odsłon
3260 odsłon

Postępy

Wykop Skomentuj88

Dobra zmiana tak chroni dzieci i kobiety przed przemocą, jak żadna konwencja, szczególnie lewacka. To tak samo jak niegdyś wyroby peerelowskiego przemysłu miały osiągać zachodnie standardy a nawet je przewyższać. Taką właśnie jedynie słuszną ocenę ideologicznej rzekomo konwencji stambulskiej usłyszeliśmy wczoraj.

Ona więc się dla nas nie nadaje, bo właśnie bez niej my bardziej chronimy nasze dzieci i kobiety. Ułaskawienie okrutnika od zakazu zbliżania się do rodziny jest tu najlepszym przykładem. Wszak jego ofiary mają teraz środki do życia a przedtem cierpiały biedę.

Dbamy także o chorych. Lekarz, który się dopuści błędu, będzie miał zapewniony kryminał bez zawieszenia. Teraz już na pewno się nie pomyli. W ogóle nie podejmie ryzyka. Nie wybierze nawet specjalności, która go na nie naraża. Egzorcyści za to działają bezbłędnie i mamy ich pod dostatkiem.

Wydawałoby się, że populizm poprzestanie na propagandzie. Tymczasem dobrozmieńcy rzeczywiście robią to, co zapowiadali. A skutki będą takie jak z pandemią. Przedwczoraj było ponad czterysta osób zakażonych a wczoraj już blisko sześćset. Ale sam premier niedawno zapewniał, że ta zaraza to wcale nie jest taka groźna. I ruszyły wesela. Ale on niewinny, ona winna. To znaczy… właśnie.

Dobre samopoczucie, jakie prezentują politycy dobrej zmiany wynika również z niedawnych negocjacji brukselskich. Uzyskaliśmy tam w liczbach bezwzględnych najwięcej z dotychczasowych podziałów. Ale dzielono też największy budżet od czasu naszej przynależności. Procentowo więc uzyskaliśmy najmniej od czasu unijnej akcesji. Chociażby w grantach z Funduszu Odbudowy straciliśmy trzecią część wobec pierwotnej propozycji KE.

Odcięcie od niezależnej informacji dawniej pozwalało uznać za prawdopodobne, że wczorajsi analfabeci uwierzą propagandzie. Okazuje się, że teraz też się jej daje wiarę, a skutki tego mogą być coraz groźniejsze. Przede wszystkim dla naiwnych.


Wykop Skomentuj88
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka