158 obserwujących
4400 notek
4548k odsłon
327 odsłon

Upadki

Wykop Skomentuj37

Beata Szydło wraz z Andrzejem Dudą rozmawiają o nowej partii. Informację o tym za Super Expressem powtórzył Wprost. Nie wiadomo więc czy to prawdziwe, ale jeżeli w przestrzeni politycznej dostrzegliśmy gwiazdy dawno upadłej Samoobrony, Renatę Beger i Sławomira Izdebskiego, wszystko jest możliwe.

To raczej pewne, że Prezes instrumentalnie traktuje aspiracje ludzi najbardziej rozżalonych, ogarniętych najgłębszym resentymentem [profesor Mikołejko]. Oczywiste jest również, że mogą istnieć politycy poważnie traktujący postulaty roszczeniowców. Ba, utożsamiający się z nimi.

Aliści prawdziwa formacja sprawiedliwości społecznej, której nie można zdaniem jej członków posądzić o lewackie i neomarksistowskie tendencje [Jan Ardanowski] na pewno nie pójdzie w kierunku legalizacji związków partnerskich. I to pomimo ustanowionego już praktycznie zakazu rytualnego lub merkantylnego dręczenia zwierząt. Ale też PiS zaczyna tym zdradzać mdłą niekonsekwencję zachodnich chadecji [Łukasz Warzecha].

Nic więc dziwnego, że trzeba się ponownie ubiegać o poparcie zdradzanych jakoby Polaków, którzy dotąd nie głosowali. Szczególnie chodzi tu o przychylność ofiar populizmu kulturowego, wedle których zwykły człowiek jest wyzyskiwany przez cyniczne jakoby elity. Każda ze stron konfliktu wyrosłego w dobrej zmianie stara się przedstawić siebie jako emanację tego środowiska. Teraz już się nie popełnia niezręczności typu ciemny lud to kupi.

Różnice między tendencjami rysującymi się w biało-czerwonej drużynie wynikają z oceny przydatności odmiennych frakcji niejednolitej jednak rzeszy ludzi biernych. Najwyraźniej Prezes ocenił, że większe szanse na poparcie daje bardziej umiarkowana ich część. Ziobryści kuszą radykalnych. Radiomaryjnie zaś usposobieni Polacy mają chyba ofertę od pani Szydło.

Wszyscy zaś są znakomitym zapleczem dla polityków o cechach opisanych przez profesora Mikołejkę. Zaiste, trudno chyba będzie pozyskanym pozazdrościć reprezentacji.


Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka