158 obserwujących
4569 notek
4710k odsłon
  545   3

Garncarstwo

Narodowy Program Kopernikański/ Narodowy Program Szczepień/ Narodowy Program Zdrowia/ Narodowy Program Czytelnictwa/ Narodowy Program Budowy Dróg/ Narodowy Program Budowy Promów/ Narodowy Program Budowy Dronów/ Narodowy Program Budowy Mostów/ Narodowy Program Kultury… I? Nic… [Pablo Morales]

Mówi się, że Narodowy Program Kopernikański ma zastąpić PAN. Komuniści doprowadzili do upadku niegdysiejszą Polską Akademię Umiejętności, odbierając jej możność działania i majątek. Przekazali je nowemu tworowi, Polskiej Akademii Nauk. Powstrzymali się wtedy przed nadaniem jej nazbyt pompatycznej nazwy. Wszak mogli ją modnie wówczas mianować ludową akademią lub nawet proletariacką

Przy okazji widać, że choć nie jest prawdą, iż Kopernik była kobietą to i tak się nadaje do propagandy. Może tylko trzeba poprawić obrazoburczy heliocentryzm? Też by się wtedy mógł stać kolejnym symbolem dobrej zmiany, nowego ładu z przydomkiem narodowy. To by już była prawie ranga programu budowy promów. Wszak stępka pierwszego z nich nadal chyba blokuje pochylnię w Szczecinie.

A wydawałoby się, że pisowcy tracą rezon. Nawet Prezes nie ma pewności, czy zostanie wyjaśniona katastrofa smoleńska. A może gremium Antoniego Macierewicza należało nazwać narodowym zamiast podkomisją.

Propaganda jest już tak strywializowana, odwrócenie znaczeń tak jaskrawe, że poczynania władz już natychmiast się stają groteską. Śmieszą też wielu posłów Zjednoczonej Prawicy. Stąd brak większości w Sejmie dla najnowszych pomysłów góry.

– Dobrze by było, gdyby nasi koalicjanci pamiętali stare przysłowie: dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie. Otóż może się urwać – powiedział o tym Prezes.

Ryszard Terlecki stwierdza, że jako radykał chętnie by się pozbył koalicjantów. Krzysztof Śmiszek uważa, że dobrą zmianę spajają jeszcze tylko jakieś haki. W związku z tym Roman Giertych pisze: Mam pytanie do JK: czy koalicjanci PiS to już rak? Bo jak wynika z preześnych słów opozycja jest nim na bank.

Aliści to prawda, że póty dzban wodę nosi, póki ucho się nie urwie.

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo