159 obserwujących
4595 notek
4734k odsłony
  295   3

Przesłanina

Ponieważ wziąłem urlop od polityki, nie wiem czy PiS jeszcze rządzi. Rządzi? [Jerzy Sawka].

Policjanci nie doprowadzą sędziego Tuleyi do prokuratora. Nie ma przesłanek ogólnych. Co to znaczy po ludzku? Prokuratura nie przekonała Izby Dyscyplinarnej, że sędzia Tuleya popełnił czyn, za który by miał być doprowadzany. Postanowienie nie jest prawomocne. Można się od niego odwołać.

Podobnie było w przypadku pozbawienia Igora Tuleyi immunitetu. W pierwszej instancji ta sama Izba Dyscyplinarna nie zgodziła się na odebranie go sędziemu. W drugiej uznała, że a jakże, są przesłanki. Tyle że nie dodano wówczas prawa do doprowadzenia. Teraz tego też nie zrobiono.

"Wyborcza" napisała, że Obajtek dostał od dewelopera milionową zniżkę na luksusowy apartament, który kupił w Warszawie, a następnie Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera – donosi Onet. Szef Orlenu pozwał gazetę, wnosząc jednocześnie o zakaz publikowania przez rok materiałów na ten temat. Sąd się nie zgodził. Nie ma przesłanek? Nie ma, chociaż w grę wchodzą niezupełnie takie, jak wcześniej rzeczone. Nie ma powodu do ograniczania wolności prasy.

Jeśli nie ma dowodu, to jest bardzo poważna przesłanka, że taki dowód może istnieć… – mówił kiedyś Jacek Kurski. To już nieaktualne?

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo