163 obserwujących
4740 notek
4860k odsłon
  448   0

Lampartka

Dziennikarz RMF FM miał pięćdziesiąte urodziny. Zaprosił więc na ich obchody znajomych parlamentarzystów, których traktuje jak kolegów z pracy. Takich ma po obu stronach politycznego sporu. Towarzystwo zatem było pluralistyczne.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że równolegle w Sejmie swoje sprawozdanie wygłaszał szef NIK. Jest on demonstracyjnie ignorowany przez PiS. Nie było więc nic nadzwyczajnego w nieobecności dobrozmiennych posłów na sali obrad. Politycy zaś opozycji, uczestniczący w obchodach urodzin, mimo woli wzięli udział w demonstracji PiS-u.

Platforma zareagowała najostrzej na postępek swoich parlamentarzystów. Dwóch zawieszono w obowiązkach klubowych dygnitarzy. Trzeciemu zaś zapowiedziano nawet odmowę umieszczenia go na listach wyborczych PO. Głównie za to, że pytającym dziennikarzom nie powiedzieli prawdy o swoim udziale w imprezie.

Kontrastuje to z wczorajszym doniesieniem o kolejnej korespondencji, pochodzącej jakoby z ministerialnej skrzynki mailowej. Tam dygnitarze uzgadniają najlepszy sposób zatajenia prawdy. Miało chodzić o niewygodną ciekawość dziennikarzy, pytających o osoby towarzyszące premierowi w przelotach rządowymi samolotami. Wedle doniesień ustalono, że indagowani powołają się na RODO.

Pozostali opozycjoniści, uczestniczący w urodzinach, zostali za to potraktowani pobłażliwie. Z wyjątkiem może polityka, który w latach dziewięćdziesiątych wsławił się pomysłem zawieszenia gospodarki rynkowej. W trakcie imprezy został on sfotografowany w parku, przylegającym do restauracji, goszczącej uczestników zabawy. Jak eufemistycznie donoszą media, pod drzewem porządkował garderobę. Może to prezentować jego niechęć nie tylko do gospodarczych nowinek.

Mamy więc za jednym zamachem wiele. Jest i niezłomność zasad i kultywowanie odwiecznego obyczaju. Jest też powód do nadziei, że nasze podziały nie są aż tak głębokie.

Wszak pięćdziesięciolecie urodzin to jednak nie byle co.


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka