166 obserwujących
4940 notek
4993k odsłony
  309   3

Kapitalizm

Czasem się i ślepej kurze trafi ziarno

Propozycja pana Czarnka, by wprowadzić nowy przedmiot „biznes i zarządzanie”, wcale mnie nie dziwi. Szumowski, Cieszyński, Dworczyk, Mejza, Chrzanowski, Sasin - kadra pedagogiczna jest wyjątkowo bogata… w doświadczenia oczywiście [Marek Belka].

Nasza nacja zawsze była dobra w biznesie. Skibiński w swoich wspomnieniach pisał, że po wyzwoleniu ich w 1944 roku Holendrzy mówili, iż to co Niemcy od nich wywieźli przez pięć lat okupacji, Polacy przywieźli w ciągu pięciu miesięcy.

Po upadku komuny od razu było widać przedsiębiorczość rodaków, rozstawiających na chodnikach łóżka polowe z zachodnimi cudami. W tle się kłębiła pomysłowość roszczeniowców, którzy nie chcieli płacić za pozyskane usługi i towary, motywując to rzekomą spekulacją dostawców.

To z tych drugich właśnie grup społecznych wyrosło cwaniactwo, obserwowane w obecnych zachowaniach tych uczestników obrotu, którym te pieniądze się po prostu należały.

Dlatego wprowadzenie do szkół nauczania zasad biznesu nie jest wcale złym pomysłem. Jeżeli tylko nie będzie skażone ideologią, niechże będzie.


Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka