166 obserwujących
4940 notek
4993k odsłony
  295   3

Dulszczyzacja

To chyba nie jest wielka inwigilacja, zaledwie kilkaset osób rocznie i do tego swoi i opozycja, prawda? [Klaudia Jachira].

Susłoidyzacja [Ludwik Dorn] naszej rzeczywistości postępuje. Oto stacje radiowe mają od rana do nocy serwować głównie polską muzykę. To właśnie inicjatywa ustawodawcza władz w obliczu możliwej agresji na Ukrainę, wzmagającej się w kraju inflacji i potęgującej się zarazie. Na specjalnej konferencji prasowej rzecz obwieścił Marek Suski.

Ma więc być patriotycznie. I należy się cieszyć, że rozgłośnie nie będą chyba zobowiązane do promowania gwiazd i produktów disco polo. Jeżeli byśmy mieli na przemian proszalną manierę jednego i ucieszną drugiego wiodącego wokalisty kierunku, byłoby naprawdę źle.

Pan minister w tym samym wystąpieniu stwierdził, że jego zdaniem Pegasus był bez znaczenia. To zaś ze względu na rozmiar. Stwierdził, że liczba inwigilowanych tak Polaków to były niewielkie ilości, nie przekraczające kilkuset osób w ciągu roku.

Ponieważ minister Suski reprezentuje sposób myślenia żelaznego elektoratu dobrej zmiany, trzeba zauważyć, że znowu wszystko można lecz z ostrożna. To podstawowa zasada dulszczyzny i podstawowa różnica między pierwszym i drugim sortem Polaków. Poglądy pierwszego reprezentuje pan Marek. Drugi zaś na przykład uważa, że nie tylko totalna inwigilacja jest nikczemna, ale sam zakup Pegasusa jest bezprawny nawet dla potrzeb jednego wykorzystania.

Co zaś do muzyki, to rodacy mają mieć najlepszą, nie rodzimą. Takie pojmowanie dobra inspiruje też do wzmożonego wysiłku polskich twórców. Wobec tego wielce jest niepatriotyczne ich promowanie bez oglądania się na jakość. Miejmy tylko nadzieję, że następnym krokiem nie będzie próba wyprowadzenia ze szkół nauczania języków obcych.

Ludwik Dorn zaś chyba zanadto uszczegółowił zjawisko, zaobserwowane w PiS-ie już dawno a w Galicji opisywane od stuleci. Susłoidyzacja to tylko epizod. Pani Dulska i jej moralność, to jest to.

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka