Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3775 notek 3877894 odsłony
Stary, 31 października 2018 r.

Piractwo

1113 68 0 A A A

Ekwilibrystyka słowna wyraziciela Kancelarii Prezydenta, związana z obchodami Dnia Niepodległości, to tylko drobiazg, mniejszy od utyskiwania na energooszczędne żarówki. Wykonał ją przecież urzędnik. Aliści mimo to jest równie komiczna jak przechwałka jednego z polityków rządzącej partii. “Zawsze byłem rasowym, 100-procentowym mężczyzną”, powiedział ów dzielny człowiek i odważnie uznał, że  prezydent powinien się wycofać z wypowiedzi o żarówkach.

W ogóle zaś chodzi tu o odmowę przyjęcia przez poprzednich prezydentów zaproszenia na udział w marszu, na którym Andrzeja Dudy też nie będzie. Bowiem, jak powiada jego rzecznik, jeżeli zaproszeni nie idą, prezydent też nie pójdzie. Znowu się potwierdziło, że za gafy urzędujących teraz dygnitarzy winę zawsze ponoszą poprzednicy. Tym razem ma to chyba dotyczyć ekscesów nacjonalistycznych. Bo to oni zawłaszczyli święto upamiętniające też najgłośniejszego ich przeciwnika.

Dzień Niepodległości bowiem wedle niektórych historyków upamiętnia suwerenne czynności państwowe, podjęte następnego dnia po powrocie Józefa Piłsudskiego z Magdeburga. Tak głoszą ci, którzy nacjonalistów nigdy nie lubili. Narodowcy mają swój pogląd na to. I tu nikt niczego nie rozstrzygnie. Rzecz dotyczy przekonań.

Przed oczywistymi nieprawdami sądy nas jeszcze bronią, czego dowodzi prawomocny wyrok, w wyniku którego premier będzie prostował to, co powiedział w sprawie krakowskiego smogu. Historyków, ekonomistów, czy nawet prawników nikt już w kręgach władzy i ich zwolenników nie słucha, chyba że są “prawdziwi”.

Profesor Balcerowicz pokazał u Elizy Michalik główne powody PiS-owskiego szkodnictwa. Najpierw przypomniał, że za Gierka gospodarka również początkowo rosła. Wzmacnianie sektora państwowego jest najgorsze wedle twórcy naszego sukcesu gospodarczego, dzięki któremu nasz PKB powiększył się po transformacji o 130%, najwięcej ze wszystkich demoludów.

Przede wszystkim szkodzi to bankom. Mamy teraz trzecie miejsce w Europie pod względem wielkości zamrożonych tam państwowych aktywów, zaraz po Rosji i Białorusi. Grozi to wykrzywieniem procesu kredytowania. Za preferencyjne oprocentowanie politycznych kredytów zawsze płacą ci kredytobiorcy, którzy nie mają za sobą jedynie słusznego wsparcia. Niektóre państwa kosztowało to spadek wzrostu gospodarczego o kilka procent. Państwowy zaś monopol w energetyce jest głównym powodem takiego wzrostu cen energii, jaki ostatnio obserwujemy.

PiS “kreuje sytuację zakładniczą” [znawca piractwa afrykańskiego] taką oto, w której zakładnikami są jego zwolennicy. Oni w zamian za przyszły niedostatek swojej ojczyzny biorą za dobrą monetę zarówno wyjaśnienia rzecznika prezydenta jak i radość ze znakomitego rzekomo stanu gospodarki, jaką prowadzi jedynie słuszna partia.

Bo też jako już wiele razy się tu rzekło, najwięcej ludzi zabito dla ich dobra.


Opublikowano: 31.10.2018 08:26.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Sowiniec  Zemścił się. Nienawiść to mocny motyw.
  • @Zbylut9  Niestety.
  • @Zbylut9  Profesor Ćwiąkalski się podał do dymisji po śmierci więźnia.

Tematy w dziale Polityka