158 obserwujących
4265 notek
4410k odsłon
1084 odsłony

Żupnicy

Wykop Skomentuj141

Poczynania legislacyjne władz przypominają aktywność pewnego zupaka na wojskowym obozie szkoleniowym dla studentów. Trawiony chęcią szybkiego zakończenia zajęć, bo czekał obiad, pomógł im, gdy rozzłoszczeni jego tępotą udawali, że nie są w stanie po pochyłości stoczyć działa do poligonowej jaty. Kiedy się przyłożył, niewdzięczni podkomendni tak silnie pchnęli “siedemszóstkę”, że jej lufa przebiła ścianę z nieheblowanych desek i wyjrzała w chaszcze, porastające zaplecze szopy.

Perspektywa szybkiego obiadu oddalała się od nieszczęsnego wodza, sprawiając, że całkowicie stracił głowę. Ochoczo tedy przystał na propozycję przestawienia działa, aby kto inny został obciążony kompromitująca dziurą w ścianie. Okazało się jednak, że wtedy tabliczki się nie zgadzają z numerami na pokrowcach. Po przestawieniu tabliczek wyszło, że numery odstają od kolejności. Od samobójstwa uratował zupaka jakiś również wygłodniały podchorąży, na powrót przybijając deskę, wybitą przedtem armatnią lufą.

Popłoch spowodowany filmem Sekielskich przywiódł władzę do nowelizacji prawa. Podniosą tedy górną granicę zagrożenia karą za pedofilię do trzydziestu lat(sic!) uniemożliwią stosowanie zawieszenia wykonania nałożonej za to kary, podniosą też do 16 lat dolną granicę wieku dozwolonego współżycia płciowego. W rezultacie swawolne nastolatki zaczną trafiać do kryminału. Bez zawieszenia i na lata.

Bo namaszczone zarządzanie zawsze jest komiczne, ale im więcej ma władzy, tym bardziej jest groźne.


Wykop Skomentuj141
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka