158 obserwujących
4255 notek
4397k odsłon
692 odsłony

Sensory

Wykop Skomentuj46

Wedle Prezesa PiS przywrócił demokracji właściwy sens. Jeżeli jest nim wykluczanie części Polaków, jego zdaniem napiętnowanych posiadaniem zdradzieckich mord, ma rację. Tyle że z demokracją, tą “bezsensowną” nie ma to jakoś związku.

Podobnie jak podniesienie płacy minimalnej ma mieć na celu odrzucenie postkolonialnej (sic!) pozycji Polski. No i nie może mieć związku z negatywnymi skutkami dla gospodarki. PiS jest bowiem partią, która wie, że za jego dekretami nie idą obciążenia przedsiębiorców, ponieważ są oni podstawą gospodarki i wszystkie ostrzeżenia w tym względzie to fake newsy.

To jakie koszta idą za podniesieniem płac minimalnych, jeżeli budżetowe też nie? Wedle nieobeznanych z oficjalnym językiem sceptyków obciążą one pracowników. Ich właśnie dotkną podwyżki cen, spowodowane większą ilością pieniędzy na rynku. Tyle że nastąpi to nieco później i tymczasem słabsza część małych firm zniknie z rynku. To co tu jest prawdą?

Tu nie ma wątpliwości, obowiązuje nowe nazewnictwo. Wiadomo bowiem, że nowomowa kształtuje nowe znaczenia słów. Kiedy więc na przykład osobnicy nazywani przez niezorientowanych stadionowymi bandytami, kibole okazali się dorodną polską młodzieżą, pobłażliwość z jaką się ze strony władz spotykały ich wystąpienia przestała dziwić. Były patriotyczne wedle nowego sensu.

Chociaż właśnie tu nowomowa zderzyła się z rzeczywistością. Okazało się bowiem, że opanowany przez dorodnych patriotów szacowny klub piłkarski plajtował, bo jego fanatyczni wielbiciele nie na płace piłkarzy, a na narkotyki przeznaczali przychody z meczów. Teraz więc zamiast hołubić patriotyczny sens działalności takich miłośników sportu, sadza się ich w kryminale.

Podobnie chyba będzie z zerowym deficytem. Jeżeli pacjenci umierają w SOR-ach w daremnym oczekiwaniu na pomoc, a nędznie opłacani lekarze słyszą, że mają się uczyć, zamiast protestować, to i można podejrzewać, że w tradycyjnym rozumieniu mamy jednak dziurę budżetową.

A gdzie tu jest jakiś sens? Przecież nowomowa nie opisuje rzeczywistości, a jeśli ją tworzy, to tylko w świadomości ochotników. Może zatem w ogóle go nie ma?


Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka