Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
46 obserwujących
929 notek
706k odsłon
492 odsłony

Już za 4 dni losowanie

Wykop Skomentuj10

Niektórzy nazywają - z nadzieją - wybory. No, o wyborach trudno mówić, ordynacja tak skonstruowana, że raczej przypomina wyciąganie zająca z kapelusza.

Tu muszę wyrazić wdzięczność mojej inteligencji i mojemu postrzeganiu rzeczywistości politycznej, albowiem nie zamierzam postawić stosownego znaku przy nazwisku kandydata (-tki) z PSL, to znaczy z KE to znaczy z niewiadomoskąd.

Nie zamierzam też, o zgrozo, oddać głosu na panią Zalewską (numer 1) ani na panią Beatę Kempę (numer 2). Powody są mało interesujące przed losowaniem, upssss... przed wyborami do PE.

Skoro wybieram listę numer 4 to stawiam na numer 4 - prof. Andrzeja Kisielewicza. Czynię to z satysfakcją mając plan B. Jeżeli nawet pan profesor nie uzyska akceptacji dającej mandat to przynajmniej mój głos pozostanie tam, gdzie powinien.

Dlaczego mam zamiar głosować na profesora Kisielewicza? Chociażby z jednego powodu: to matematyk a ja miałem na I roku studiów (wydział Elektroniki Politechniki Wr.) ćwiczenia z analizy matematycznej  właśnie z (wówczas) dr Andrzejem Kisielewiczem. I zapamiętałem go dobrze. Trochę się męczył na zajęciach z nami bowiem fruwał intelektualnie w obszarach matematyki niedostępnych dla nas, studentów. Później, po latach, wyszło na jaw jego zaangażowanie w działalność Solidarności Walczącej co dodaje mu plusów - wie, po której stronie jest dobro.

Tu dla zdziwionych, dla przypomnienia: Stary Wrocek nie pochodzi od mojego wieku a od starej części Wrocławia, gdzie się urodziłem, wychowałem i spędziłem większość - jak sądzę - mojego życia. Profesor Kisielewicz jest starszy ode mnie o circa 5 lat. Zdolny był.

Licho wie, jaki będzie wynik tych "wyborów". Teoretycznie należałoby się spodziewać (jak w wyborach samorządowych), że PIS poprawi swój wynik sprzed lat. Ale tu muszę jasno powiedzieć, jeżeli PIS nie zyska o 10 mandatów więcej niż opozycja, uznam taki wynik za porażkę.

Oczywiście, wielu liczy na to, że PIS zyska mandatów więcej niż KE i to będzie sukces. Dla mnie, różnica 2 lub trzech mandatów to zbyt mało, jak na prawie 4 lata rządów PIS (ZP). Przy takich osiągnięciach społecznych nie powinno być problemu ze zdobyciem większości mandatów.  Nie powinno ... a jednak ...

Mam do PIS jeden podstawowy żal. Żal o to, że Platforma O. jeszcze istnieje w takiej formie intelektualnej jak przed 4 laty. W takiej strukturze i z takimi "liderami". Dlaczego mam o to żal do Prawa i Sprawiedliwości?

Jak mawiał ś,p. Jerzy Kulej: Nie ma osób odpornych na ciosy, są jedynie ludzie źle trafieni.

Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość uzyska znacząco większą liczbę mandatów niż KE uznam, że moje odczucia są nieuzasadnione, że się mylę. Jeżeli nie  - trzeba będzie z siebie to wyrzucić.


PS. Dwa dni temu napisałem notkę o słynnej działce PMM. W jednym z komentarzy napisałem, że GW zamiast napisać ciekawy artykuł o zagospodarowaniu tamtego rejonu Wrocławia złapało się spróchniałego cepa.

Dzisiaj, GW publikuje tekst o tym .... co można tam zbudować :)))))


Wszystko im trzeba mówić, sami nie pomyślą. Gdybym został szefem GW mielibyśmy normalną, porządną gazetę.

Ale nie będziemy mieć- wiadomo dlaczego ...

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka