Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
50 obserwujących
985 notek
783k odsłony
1113 odsłon

Nobel dla rządu PIS

Wykop Skomentuj20

Jestem za tym, żeby rząd PIS otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie .... edukacji. Ze szczególnym uwzględnieniem edukacji ekonomicznej. Nie ma wprawdzie takiej kategorii ale mój pomysł proszę potraktować jako pewną przenośnię.

Jestem zdziwiony obserwując debaty - na wszystkich łamach (S24 również) - związane z planami rządu w zakresie płacy minimalnej. Profesor Belka powiedział onegdaj w pewnej sprawie, że "wszyscy wszystko wiedzieli". Mylił się, nie docenił Polaków. Okazuje się, że nadal wszyscy wiedzą wszystko. Takie czasy, taki fun, taki gamechanger. A wszystko to dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Mimo, że już dawno pani Bieńkowska stwierdziła, iż za 6 tysięcy to pracują tylko .... To co myśleć o tych, którym się marzy ledwie 2/3 tej kwoty?

Pamiętacie panią Bieńkowską? Przecież to creme de la creme fachowości Platformy Obywatelskiej. A przecież nie została pozbawiona czci i fachowości i posady za tę szczerą, rynkową wypowiedź.

Czytam notki, komentarze, artykuły, publikacje, wywiady, ekspertyzy i utwierdzam się w przekonaniu: wszyscy wiedzą wszystko! A skoro tak, to śmiało mogę postawić hipotezę, że wszyscy rozumieją wszystko. No bo jeżeli ktoś utrzymuje, że wie, to znaczy że rozumie. To jest wystarczający powód do zachwytu!

Przypomina mi się takie stopniowanie kompetencji (wiedzy) człowieka - od najniższego do najwyższego poziomu rozwoju:

1. Nie wie, że nie wie

2. Wie, że nie wie

3. Wie, że wie

4. Nie wie, że wie

Chyba tak to leciało. W każdym razie do poziomu 1 i 2 nikt nie chce się już przyznać. Bo i po co.

Kiedy czytam te wszystkie dostępne mi wypowiedzi, to nagle stwierdzam ku mojemu zdumieniu, że Noblistów ekonomicznych u nas zatrzęsienie a gazety (szczególnie te wiodące - na manowce też) stały się poważnymi periodykami ekonomiczno-gospodarczymi. Czyja to zasługa, jeśli nie Kaczyńskiego & Co.? Kto zrobił więcej dla poszerzenia kompetencji gospodarczych i ekonomicznych Kowalskiego, Malinowskiego i Nowaka? No, Nowaka może akurat nie - to nie musi być dobry przykład. O czym pisali by Czerscy, gdyby nie "fantasmagorie" PMM i jego współpracowników. Ileż można o Srebrnej?


Dla porównania, przypomnijmy sobie, jaka była powszechnie serwowana edukacja ekonomiczna za czasów Balcerowicza i Lewandowskiego. W mojej ocenie była ona siermiężna i prostacka aż do bólu i nadziei. Poziom ledwie maturalny mimo iż każdemu wręczono dyplom ukończenia:

image


A dzisiaj? "Doktoraty" pojawiają się co 5 minut.


Dziwię się opozycji, że tak jawnie krytykuje. Powinni siedzieć cicho i nie przeszkadzać rządzącym w popełnianiu seppuku. No bo jeżeli w 2023 roku okaże się, że płaca minimalna nie została podniesiona do 4 tys. zł to kto na tym skorzysta? Opozycja przecież, bo elektorat poczuje się zawiedziony. A wszyscy już wiedzą (opozycja szczególnie), jak głosuje zawiedziony elektorat.


Co by nie mówić i pisać, rządy PIS przejdą do historii jak czas wytężonej i przyspieszonej edukacji. Co nie jest takie złe a wprost przeciwnie. Dlatego jakaś nagroda by się przydała, choćby Nobel.

Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka